Polska

Lubelszczyzna - podróż w czasie

Kazimierz Dolny, Sandomierz, Ujazd, Opatów, Lublin, Kozłówka, Zamość, Zwierzyniec, Puławy

Termin:

27.06-01.07.2022


Cena:

40 osób / 1 490 zł


30 osób / 1 690 zł


20 osób / 1 990 złStali Klienci:

40 osób / 1 410 zł


30 osób / 1 600 zł


20 osób / 1 890 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:00. Wyjazd o godz. 4:15. Przejazd do Kazimierza Dolnego – miasta o niezwykle bogatej historii. Zwiedzimy to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły, podziwiając liczne zabytki architektury zdobiące miejskie ulice, urokliwy rynek, renesansowe kamienice oraz Basztę i średniowieczne ruiny Zamku. Dla chętnych możliwość wejścia na wzgórze Trzech Krzyży, skąd rozpościera się widok na cały Kazimierz i dolinę Wisły. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lublina.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do Sandomierza – królewskiego miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych w Polsce, gdzie mieściła się jedna z głównych siedzib Królestwa Polskiego. Spacerując z przewodnikiem miejscowym poznamy zabytki miasta i jego historię. Zobaczymy starówkę wraz z kościołem św. Jakuba – najstarszym i najcenniejszym zabytkiem miasta, bazylikę katedralną – wzniesioną w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego oraz podziemną trasę turystyczną. Następnie udamy się do Ujazdu i zwiedzimy ruiny zamku Krzyżtopór – pozostałości monumentalnej budowli wzniesionej dla wojewody Krzysztofa Ossolińskiego w latach 1631-1644. Po południu przejedziemy do Opatowa, gdzie nawiedzimy kolegiatę pw. św. Marcina – jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Lublina. Podczas spaceru z przewodnikiem miejscowym zobaczymy m.in.: Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, licznymi kościołami, kamieniczkami i bramami oraz Zamek Królewski z cenną kaplicą św. Trójcy z XIV w. z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Następnie przejazd do Kozłówki do Muzeum Zamoyskich, które mieści się w zespole pałacowo-parkowym, zbudowanym w stylu późnego baroku. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który przemienił go w swoją główną siedzibę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zamościa, miasta nazywanego „Padwą Północy”, arcydzieła renesansowej architektury, które w 1992 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer z przewodnikiem malowniczymi uliczkami miasta oraz odpoczynek na zamojskiej starówce. Po południu wizyta w Zwierzyńcu, dawnej posiadłości Zamoyskich, gdzie znajduje się m.in.: XIX-wieczny browar oraz malowniczo położony barokowy kościół św. Jana Nepomucena zwany kościołem na wodzie lub na wyspie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Puław. Zwiedzimy pierwotnie barokowy, a obecnie klasycystyczny pałac, główną rezydencję Czartoryskich, gdzie mieści się muzeum przedstawiające historię losów książąt, posiadające liczne eksponaty należące do członków rodziny Czartoryskich. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży zjemy pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 160 zł przy 40 osobach / ok. 170 zł przy 30 osobach / ok. 190 zł przy 20 osobach;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 320 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer