Polska

Pielgrzymka na Podlasie

Białystok, Sokółka, Bohoniki, Kruszyniany, Białowieża, Tykocin

Termin:

30.04-3.05.2022


Cena:

40 osób / 990 zł


30 osób / 1 190 złProgram szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:15. Przyjazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in.: Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia” (z zewnątrz) – oryginalna budowla barokowa powstała w XVI w., otoczona przepięknymi ogrodami, Rynek Kościuszki z ratuszem – niegdyś obiekt handlowy, katedra Wniebowzięcia NMP oraz cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie poznamy historię bł. Księdza Michała Sopoćko, spowiednika i przewodnika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. To właśnie w tej świątyni znajdują się relikwie obojga „Apostołów Miłosierdzia Bożego”. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy kościół pw. św. Antoniego – miejsce niezwykłego cudu eucharystycznego z 2008 roku. Od tego momentu pielgrzymi tłumnie odwiedzają świątynię, aby modlić się przed Najświętszym Ciałem Chrystusa. Msza Święta. Po południu wycieczka szlakiem tatarskim. Rozpoczniemy od miejscowości Bohoniki, gdzie znajduje się świątynia muzułmańska na Podlasiu, a zarazem ośrodek kultury tatarskiej w tym regionie. Następnie przejazd do Kruszynian. Zwiedzimy tu najstarszy meczet w Polsce oraz mizar (tatarski cmentarz), który świadczy o wielokulturowej tradycji Podlasia. Dla chętnych degustacja potraw tatarskich w Tatarskiej Jurcie i pyszna kawa po tatarsku (atrakcja płatna indywidualnie). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Białowieży, skąd udamy się do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem żubra. Spacerując po Białowieskim Parku Narodowym zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym można zapoznać się z niezwykłą florą i fauną Parku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta, gdzie zobaczymy Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Msza Święta. Następnie zwiedzimy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 3 noclegi w jednym hotelu **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. ok. 140 zł przy 40 osobach / ok. 160 zł przy 30 osobach;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 240 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer