Polska

Pielgrzymka na Podlasie

Białystok, Augustów, Studzieniczna, Sokółka, Bohoniki, Zwierki, Trześcianka, Hajnówka, Białowieża, Supraśl, Święta Woda, Suchowola, Okopy, Tykocin

Termin:

6-10.06.2022


Cena:

1 190 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia” (z zewnątrz) – oryginalna budowla barokowa powstała w XVI w. i jest otoczona przepięknymi ogrodami, Rynek Kościuszki z ratuszem – niegdyś obiekt handlowy, katedra Wniebowzięcia NMP oraz cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie poznamy historię bł. Księdza Michała Sopoćko, spowiednika i przewodnika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. To właśnie w tej świątyni znajdują się relikwie obojga „Apostołów Miłosierdzia Bożego”. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Rejs szlakiem papieskim, którego trasa wiedzie do malowniczo położonego Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. Msza Święta. Przejazd do Sokółki. Nawiedzimy kościół pw. św. Antoniego – miejsce niezwykłego cudu eucharystycznego z 2008 roku. Od tego momentu pielgrzymi tłumnie odwiedzają świątynię, aby modlić się przed Najświętszym Ciałem Chrystusa. Po południu udamy się od miejscowości Bohoniki, gdzie znajduje się świątynia muzułmańska i zarazem ośrodek kultury tatarskiej w tym regionie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym udamy się do Zwierek, gdzie zobaczymy cerkiew w żeńskim Monasterze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Później wyruszymy w kierunku Białowieży, a po drodze krótki postój urządzimy w Trześciance – wsi leżącej na Szlaku Otwartych Okiennic, który słynie z tradycyjnej zabudowy drewnianej. Odwiedzimy także Sobór Trójcy Świętej w Hajnówce, który jest jedną z najokazalszych cerkwi w Polsce i zarazem wspaniałym przykładem polskiej architektury współczesnej. Na koniec udamy się do Białowieży na spotkanie z królem puszczy w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Supraśla. Zobaczymy tu imponujący Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – pokaźny męski klasztor prawosławny, jeden z niewielu w Polsce oraz zwiedzimy Muzeum Ikon. Następnie przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polskiej Góry Krzyży w Świętej Wodzie, gdzie za sprawą wody z cudownego źródełka wydarzyło się uzdrowienie mężczyzny ze ślepoty, a obecnie ludzie przychodzą się modlić o ustąpienie chorób i epidemii. Msza Święta. Po południu udamy się do Suchowoli. Zawitamy tu do Izby Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele, w którym został ochrzczony przyszły kapelan „Solidarności” oraz przespacerujemy się po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Kolejnym punktem będzie wieś Okopy. Zatrzymamy się tam pod domem rodzinnym ks. Jerzego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta, gdzie zobaczymy Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Msza Święta. Zwiedzimy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w jednym hotelu **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 180 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 320 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (35,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (89,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki + ewentualne ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer