Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

Tirana, Kruja, Stary Bar, Budva, Kotor, Dubrownik, Medjugorie, Mostar, Split, Trogir, Plitwice, Zagrzeb, Marija Bistrica, Ołomuniec

Termin:

26.06-6.07.2023


Cena:

5 590 zł


Stali Klienci:

5 310 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 8:00. Wylot o godz. 10:35. Przylot do Tirany o godz. 12:40. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Tirany.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Albanii – Tirany z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in. plac Skanderbega, meczet Ethem Beja uznawany za najpiękniejszą budowlę Tirany czy wieżę zegarową o wysokości 35 metrów, która do 1970 roku stanowiła najwyższy budynek w mieście. Następnie zwiedzimy muzeum Bunk’Art, które mieści się w ogromnym schronie przeciwatomowym. Znajdujące się tu wystawy oraz instalacje artystyczne, mają na celu przedstawienie skomplikowanej historii kraju. Po południu przejazd do Krui – pierwszej stolicy Albanii, gdzie zobaczymy zamek wraz z Muzeum Skanderbega – albańskiego przywódcy i bohatera narodowego. Na koniec udamy się na najstarszy bazar w całym kraju, którego historia sięga kilkuset lat. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w miejscowości Stary Bar – jednego z najlepiej zachowanych miast warownych. Następnie przejazd do Budvy – prawdopodobnie najstarszego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie starego miasta wraz z katedrą św. Jana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budvy.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kotoru – spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę UNESCO. Następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Medjugorie.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Mostaru – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neum.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie. Zobaczymy m.in. Pałac Dioklecjana i katedrę św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie przepiękne jeziora połączone są ze sobą licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto z katedrą św. Stefana, plac św. Marka. Następnie przejazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa-Tirana, opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110-120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 890 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (167,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (419,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy – godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1.;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer