Włochy

Pielgrzymka do Włoch - śladami włoskich świętych

Altoetting, Padwa, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Neapol, Capri, Monte Cassino, Castel Gandolfo, Rzym, Watykan, Orvieto, Cascia, Asyż, Graz, Wiedeń

Termin:

4-18.09.2023


Cena:

5 490 zł


Stali Klienci:

5 210 zł

<--

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 5:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie Altoetting - najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii słynącego cudowną figurą. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Loreto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Loreto - nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku, według tradycji przeniesionego z Nazaretu w XIII wieku. Następnie przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Dla osób chętnych przejazd na wypoczynek na plaży lub możliwość pobytu w Sanktuarium w San Giovanni Rotondo. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in. ul. św. Grzegorza Ormianina słynącą produkcją szopek bożonarodzeniowych. Wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi, gdzie znajduje się grobowiec o. Dolindo Ruotolo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 8

Wczesne śniadanie, a następnie rejs statkiem na Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego, m.in. wizyta w Ogrodach Augusta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami polskich żołnierzy. Po południu przejazd do Castel Gandolfo – spacer po wypoczynkowej miejscowości papieży malowniczo położonej na kraterze wulkanu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w Audiencji Generalnej pod przewodnictwem papieża Franciszka.* Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Orvieto.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Orvieto. Wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny.** Po południu przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego oraz Bazyliki św. Klary, a także Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie pochowano ciało błogosławionego Carlo Acutisa - patrona internautów. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta - słynną Wieżą Zegarową. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wiednia.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Przejazd do Wiednia – objazdowa tura zwiedzania oraz spacer po stolicy Austrii z przewodnikiem miejscowym. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem na całej trasie;
 • 14 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 14 śniadań wzmocnionych, 14 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 170-180 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1750 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (164,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (411,75 zł).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć;
 • ** Relikwie są wystawione na widok publiczny jedynie w niektórych okresach roku.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer