Polska

Pielgrzymka w Góry Świętokrzyskie

Chęciny, Kielce, Jędrzejów, Ćmielów, Święty Krzyż, Ujazd, Sandomierz, Szydłów, Kurozwęki, Busko-Zdrój, Kazimierz Dolny, Zagnańsk, Oblęgorek

Termin:

24-30.06.2023


Cena:

40 osób / 2 480 zł


30 osób / 2 780 zł



<-->

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do Chęcin, gdzie znajduje się Jaskinia Raj, która obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Następnie Zwiedzanie zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV w, który stanowił przez ponad 250 lat niezdobytą fortecę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kielc.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kielc. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczniemy od wizyty w Rezerwacie Przyrody Kadzielnia, który określany jest jako „muzeum geologiczne pod gołym niebem”. W czasie spaceru dookoła nieczynnego kamieniołomu zobaczymy Skałkę Geologów, amfiteatr, a także będziemy mogli podziwiać jedną z piękniejszych panoram w Górach Świętokrzyskich. Następnie zobaczymy m.in. Pałac Biskupi, bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP, a spacer zakończymy na Starówce otoczonej przez kamienice mieszczańskie sprzed 150 lat. Czas wolny. Przejazd do Jędrzejowa. Nawiedzenie najstarszego opactwa cysterskiego na ziemiach polskich, które zostało ufundowane w 1140 roku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Ćmielowa. Wizyta w Żywym Muzeum Porcelany. Podczas zwiedzania poznamy historię ćmielowskiego garncarstwa, weźmiemy udział w pokazie produkcji oraz będziemy mogli podziwiać historyczne zbiory porcelany. Przejazd do Nowej Słupi. Piesza wędrówka szlakiem królewskim na Święty Krzyż (nazywany również Łysą Górą – 594 m n.p.m.). Zwiedzanie znajdującego się na szczycie pobenedyktyńskiego klasztoru – miejsca kultu i celu wielu pielgrzymek, założonego w 1006 roku przez fundację Bolesława II. Zejście do Szklanej Huty. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Ujazd i zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór – pozostałości monumentalnej budowli wzniesionej dla wojewody Krzysztofa Ossolińskiego przez Wawrzyńca Senesa w latach 1631-1644 r. Przejazd do Sandomierza – królewskiego miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych w Polsce, gdzie mieściła się jedna z głównych siedzib Królestwa Polskiego. Spacerując z przewodnikiem miejscowym poznamy zabytki miasta i jego historię. Zobaczymy starówkę wraz z kościołem św. Jakuba – najstarszym i najcenniejszym zabytkiem miasta, bazylikę katedralną – wzniesioną w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego oraz podziemną trasę turystyczną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Szydłowa, który w latach świetności szczycił się mianem królewskiego miasta. Do dzisiejszych czasów zachowała się pokaźna część wysokich i grubych murów obronnych, dzięki czemu o Szydłowie mówi się „polskie Carcassonne”. Następnie zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Kurozwękach. Jest to jeden z niewielu zabytków w Polsce pozwalających prześledzić kolejne zmiany stylów: od murowanego zamku rycerskiego, poprzez dwór obronny, do barokowo-klasycznej rezydencji. Po południu przejazd do Buska-Zdrój, które uznawane jest za najbardziej nasłonecznione polskie uzdrowisko. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Przejazd do Kazimierza Dolnego – miasta o niezwykle bogatej historii. Zwiedzimy to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły, podziwiając liczne zabytki architektury zdobiące miejskie ulice, urokliwy rynek, renesansowe kamienice oraz Basztę i średniowieczne ruiny Zamku. Dla chętnych możliwość wejścia na wzgórze Trzech Krzyży, skąd rozpościera się widok na cały Kazimierz i dolinę Wisły. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Zagnańska, gdzie znajduje się najstarsze drzewo w Polsce – dąb Bartek. Następnie przejazd do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – dawniej letniej rezydencji pisarza. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 6 noclegów w jednym hotelu **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 240-250 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 540 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
  • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany cen paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki + ewentualne ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer