Niemcy

Pielgrzymka Bawarskim Szlakiem

Legnica, Norymberga, Altoetting, Dachau, Monachium, Marktl am Inn, Pasawa, Sankt Florian, Linz, Praga, Krzeszów

Termin:

10-16.07.2023


Cena:

2 990 zł


Stali Klienci:

2 840 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5:00 zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Niemiec. W przerwie podróży nawiedzenie Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie w 2013 roku miało miejsce wydarzenie eucharystyczne. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Norymbergi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Norymbergi – największego miasta Frankonii. Spacer, podczas którego zobaczymy: renesansowy ratusz (z zewnątrz), plac Hauptmarkt z bogato zdobioną miejską studnią oraz gotyckim kościołem Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Wawrzyńca. Po południu wizyta w Altoetting - najważniejszym sanktuarium maryjnym Bawarii. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Dachau. Nawiedzenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego - miejsca zagłady tysięcy uwięzionych, w tym także zakonników, diakonów, księży i biskupów kościołów chrześcijańskich. Msza Święta. Po południu przejazd do Monachium. Zwiedzanie głównych zabytków miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami, gotycka katedra NMP o wysokich, cebulowatych wieżach, Peterskirche. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Marktl am Inn, gdzie urodził się Joseph Ratzinger. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości papieża Benedykta XVI. Później przejazd do Pasawy - miasta trzech rzek - Katedra św. Stefana z unikatowymi organami oraz zamek, w którym przebywał Napoleon (z zewnątrz). Rejs statkiem, podczas którego z poziomu wody zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sankt Florian.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sankt Florian – nawiedzenie klasztoru zbudowanego na fundamentach grobu św. Floriana. Sam klasztor może poszczycić się biblioteką gromadzącą ponad 140 000 książek. Msza Święta. Następnie wizyta w Linz – zwiedzanie w formie spaceru, podczas którego zobaczymy imponującą katedrę, zwaną też nową katedrą, słynącą witrażami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pragi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Hradczany – katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Loreta (z zewnątrz), zamek, ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Czas na modlitwę w kościele Panny Marii Zwycięskiej, gdzie znajduje się słynna figura Praskiego Dzieciątka. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, Lucerna, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Krzeszowa.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wizyta w Krzeszowie, gdzie nawiedzimy dawne opactwo cystersów, a obecnie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Cały kompleks ze względu na rangę znajdujących się tu zabytków określany jest mianem Europejskiej Perły Baroku. Pożegnalny obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120-130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 750 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (89,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (224,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer