Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia

Sanktuaria Południowej Europy

Kolonia, Banneux, Paryż, Tours, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatima, Avila, Madryt, Montserrat, Barcelona, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin:

8-24.04.2024


Cena:

7 290 zł


Stali klienci:

6 920 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 3:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry – w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli. Następnie przejazd do Banneux. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cite gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame, najstarsze z paryskich więzień – Conciergerie (z zewnątrz), a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Spacer po Polach Elizejskich – centrum paryskiej elegancji wraz z wejściem na Łuk Triumfalny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tours.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Tours – nawiedzenie bazyliki św. Marcina. Modlitwa przy sarkofagu Świętego. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w  Lourdes.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Fatimy.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Avila. Zwiedzanie miasta słynącego wspaniale zachowanymi murami obronnymi. Krótki spacer śladami św. Teresy – doktora kościoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Madrytu – zwiedzanie stolicy Hiszpanii z przewodnikiem miejscowym, szlakiem: Puerta del Sol, Plaza Mayor, kościół św. Izydora – patrona miasta, katedra Nostra Senora de Almudena, barokowy Pałac Królewski (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i do hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Montserrat. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na plaży w okolicy Barcelony. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie stolicy Katalonii. Spacer śladami Gaudiego: katedra Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Casa Battlo (z zewnątrz), Park Guell. Dalsze zwiedzanie miasta: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic - najstarsza dzielnica miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Przejazd do La Salette, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wieczorna modlitwa połączona z uczestnictwem w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w La Salette.

DZIEŃ 15

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 16

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 17

Śniadanie, po którym przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii słynącego z cudownej figury. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 16 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 16 śniadań wzmocnionych, 16 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120–130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1600 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (218,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (546,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 2000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer