Austria, Szwajcaria, Niemcy, Francja, Włochy

Pielgrzymka wokół Alp.
Szlakiem Sanktuariów Maryjnych

Einsiedeln, Lucerna, Mediolan, Mesero, Oropa, Pollone, Turyn, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Szwajcarii. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Einsiedeln.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Einsiedeln - wizyta w najważniejszym szwajcarskim sanktuarium maryjnym gdzie znajduje się figura Czarnej Madonny, przed którą każdego roku modlą się rzesze pielgrzymów. Msza Święta. Następnie przejazd do Lucerny – mieście przyklejonym do Jeziora Czterech Kantonów. Zwiedzanie: Kappelbrucke – najstarszy drewniany most w Europie połączony z ośmiokątną wieżą wodną, most Spreuerbrucke z serią słynnych obrazów, barokowy kościół jezuitów, a także poruszający Pomnik Umierającego Lwa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie z zewnątrz). Po południu przejazd do Mesero, gdzie znajduje się sanktuarium św. Joanny Beretty Moli – patronki małżonków, kanonizowanej przez Jana Pawła II. Czas na modlitwę przy grobie Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Oropy.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Oropie, gdzie przed figurą Czarnej Madonny często modlił się błogosławiony Pier Giorgio Frassati – patron studentów. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do Pollone – gdzie w rezydencji rodzinnej Błogosławiony często spędzał wakacje. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Turynu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Turynu – zwiedzanie historycznego centrum miasta śladami błogosławionego Pier Giorgio: katedra, gdzie znajduje się jego grób oraz przechowywany jest Całun Turyński (Całun nie będzie w tym okresie wystawiony na widok publiczny), kościół św. Dominika, a także nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, gdzie znajdują się groby św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę i wypoczynek. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Ars – nawiedzenie sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a – wytrwałego spowiednika, uznawanego za patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Strasburga. Krótkie zwiedzanie miasta, którego zabytkowe śródmieście jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i będącego siedzibą instytucji europejskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Altoetting - nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer