Austria

Pielgrzymka do grobu św. Floriana

RATYZBONA, SALZBURG, BISCHOFSHOFEN, SANKT FLORIAN, MELK, MARIAZELL, WIEDEŃ

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Ratyzbony zwanej „najbardziej na północ wysuniętym miastem Włoch”. Krótki spacer po mieście. Przejazd na nocleg w okolicach Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Salzburga - zwiedzanie historycznego centrum wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Później przejazd do Bischofshofen – alpejskiego kurortu narciarskiego będącego od lat współgospodarzem Turnieju Czterech Skoczni. Spacer po malowniczo położonym miasteczku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sankt Florian – nawiedzenie klasztoru zbudowanego na fundamentach grobu św. Floriana oraz wizyta w miejscowym muzeum pożarnictwa. Następnie wizyta w Melk: zwiedzanie imponującego opactwa benedyktyńskiego. Po południu przejazd do Mariazell nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wiednia.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Wiednia - zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: katedra św. Szczepana, Pałac Hofburg, wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Straussa, dom Hundertwassera (z zewnątrz), wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Plac Graben. Czas wolny na wiedeńską kawę i torcik. Następnie wjazd na Kahlenberg – wzgórze, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad w restauracji. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

Zapewniamy
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer