Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Albania, Czarnogóra

Pielgrzymka na Bałkany

BUDAPESZT, MOSTAR, MEDJUGORIE, KOTOR, BUDVA, BAR, TIRANA, BERAT, SZKODRA, DUBROWNIK, SPLIT, TROGIR, JEZIORA PLITWICKIE, WIEDEŃ

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w  kierunku Węgier. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszego miasta Hercegowiny - Mostaru. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Medjugorie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. Procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kotoru - spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Budvy - prawdopodobnie najstarszego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie Starego Miasta wraz z katedrą św. Jana. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Baru - zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta Antibarum, wg legendy założonego w VI wieku przez Rzymian. Przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Popołudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Spacer po centrum miasta. Następnie wizyta w Berat - mieście tysiąca okien znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Szkodry. Zwiedzanie ruin Zamku Rozafat, a następnie wizyta w Dubrowniku, zwanym – „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie - Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego. Przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzanie stolicy Austrii. Tura objazdowa oraz spacer z lokalnym przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w Polsce. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 11 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych;
  • Wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer