Chiny

Chiny – Państwo Środka

Pekin, Mur Chiński, Xi’an, Terakotowa Armia, Luoyang, Klasztor Shaolin, Suzhou, Tongli, Seshan, Szanghaj

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przylot do Dubaju. Następnie wylot do Pekinu.

DZIEŃ 2

Lądowanie w Pekinie. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Wizyta na Placu Tian’anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju), gdzie znajduje się Pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Przejazd na kolację powitalną. Przejazd na nocleg w Pekinie.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie okolic Pekinu. Przejazd do Badaling, gdzie przebiega najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru Chińskiego o długości ok. 4,8 km, położony na wysokości 1000 m n.p.m. Ta zachowana, najdłuższa fortyfikacja na świecie uznawana jest za jeden z cudów świata i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Grobowców dynastii Ming, kompleksu nekropolii gdzie zostało pochowanych 13 z 16 cesarzy dynastii. Do grobowców prowadzi Droga Duchów, której część ozdobiona została posągami zwierząt oraz mandarynów. Wizyta w fabryce cloisonne, miejscu wyrobu charakterystycznej dla Chin ceramiki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Chin: wizyta w Pałacu Letnim – zespole parkowo-pałacowym z licznymi ogrodami, altankami i cesarskimi rezydencjami. Przejażdżka rikszami po ulicach Pekinu. Następnie przejście do Zakazanego Miasta – dawnego pałacu cesarskiego dynastii Ming i Qing – symbol cesarskiej potęgi i władzy. Nawiedzenie Katedry Niepokalanego Poczęcia zwanej Katedrą Południową. Jest najstarszą pekińską świątynią katolicką i największym kościołem w mieście. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Przejazd nocnym pociągiem do miejscowości Xi’an (miejsca sypialniane).

DZIEŃ 5

Przyjazd do X’ian – starożytnej stolicy Chin. Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do Mauzoleum pierwszego chińskiego cesarza – Quin Shi. Zobaczymy słynną Terakotową Armię - armię 7500 figur naturalnej wielkości przedstawiających żołnierzy i konie, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny). Każda z figur posiada cechy indywidualne, przedstawia inne emocje. Zwiedzanie Xi’an, pierwszej siedziby cesarza i pierwszej stolicy kraju: Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu miasta wizyta w dzielnicy muzułmańskiej, gdzie znajduje się Wielki Meczet - najpiękniejszy meczetu kraju z chińskimi elementami stylu. Wieczorem bankiet pierożkowy oraz przedstawienie tańca i śpiewu z czasów dynastii Tang. Przejazd na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd w okolicach imponujących Murów Miejskich z czasów dynastii Ming. Wizyta w katedrze św. Franciszka, stolicy archidiecezji rzymskokatolickiej w Xi’an. Następnie przejazd szybkim pociągiem do Luoyang. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Longmen. Zwiedzanie Jaskini Dziesięciu Tysięcy Buddów - świątyń wykutych w skałach wapiennych poświęconych Buddzie. Wycieczka do słynnego klasztoru Shaolin, buddyjskiej świątyni i legendarnego miejsca nauki chińskiej sztuki walki - kung fu. Udział w pokazie sztuk walki. Wizyta w Lesie Stup – miejscu pochówku mnichów zasłużonych dla klasztoru i mistrzów kung fu. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou.

DZIEŃ 8

Śniadanie w formie pakietu. Zwiedzanie Suzhou – miasta uważanego za jedno z najpiękniejszych miast w Chinach słynącego z klasycznych chińskich ogrodów. Wizyta w Ogrodzie Mistrza Sieci z licznymi mostkami i wysepkami. Wizyta w Muzeum Jedwabiu, gdzie można przyjrzeć się tradycyjnej technice jego wytwarzania. Spacer po ulicy Guanqianjie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Tongli – miejscowości położonej na wodzie. Rejs łódką po kanałach. Odpoczynek nad jeziorem Tai Hu. Przejazd do Szanghaju. Nawiedzenie kościoła Świętego Serca Jezusowego w nowoczesnej dzielnicy Pudong. Wieczorem udział w pokazie akrobatów chińskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju - największego miasta Chin. Wizyta w Ogrodzie Youyan a także miasteczku handlowym Yuyan, zwanym starym miastem. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy. Spacer przybrzeżną promenadą Bund nad rzeką Huangpu. Wjazd na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perły Orientu”. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Shseshan. Wjazd na wzgórze Xiesheshan, gdzie znajduje się Bazylika Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – kościół katolicki i miejsce pielgrzymek założony przez francuskich misjonarzy. Następnie czas wolny na najsłynniejszej ulicy handlowej w Szanghaju – Nanking oraz Xintandi. Pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 12

Transfer na lotnisko w Szanghaju. Przylot do Dubaju. Następnie wylot do Warszawy. Lądowanie w Polsce. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe
  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem/minibusem (w zależności od wielkości grupy)
  • Przejazdy pociągiem na trasie Pekin-Xi’an (miejsca sypialniane), Xi’an-Luoyang (miejsca siedzące), Luoyang-Suzhou (miejsca sypialniane)
  • 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką i klimatyzacją
  • Wyżywienie wg programu
  • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
  • System nagłaśniający TOURGUIDE
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer