Cypr

Pielgrzymka na Cypr - Śladami wczesnego chrześcijaństwa

Lefkara, Larnaka, Stawrowouni, Nikozja, Limassol, Kurion, Omodos Góry Troodos, Petra tou Romiou, Pafos, Famagusta, Salamina

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Larnaki. Transfer do hotelu na nocleg w okolicach Larnaki.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do wioski Lefkara, która słynie z ręcznie wykonanych rzeźb. Następnie przejazd do Larnaki: nawiedzenie cerkwi św. Łazarza pochodzącej z IX w., która została wzniesiona w miejscu jego grobu. Spacer promenadą i uliczkami Larnaki. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Nawiedzenie klasztoru św. Tekli oraz klasztoru Świętego Krzyża w Stawrowouni. Jest to jedyny klasztor prawosławny na Cyprze, w którym obowiązuje zakaz wstępu kobiet. Przejazd do Nikozji. Zwiedzanie katedry św. Jana, Muzeum Bizantyjskiego z ikonami z VIII–XVIII w. oraz Muzeum Archeologicznego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd do centrum Limassol, które jest drugim pod względem wielkości miastem na Cyprze. Zwiedzanie starej części miasta. Przejazd do Kurion – starożytnego miasta założonego przez Greków. Zwiedzanie Teatru i łaźni rzymskich, mozaiki z V w., bazyliki z baptysterium z V w. Przejazd do Omodos i wizyta w klasztorze Świętego. Krzyża. Degustacje win i wyrobów z oliwek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu, przejazd w Góry Troodos, gdzie znajduje się 10 bizantyjskich kościołów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nawiedzenie najsłynniejszego klasztoru na Cyprze – klasztoru Kykkos, gdzie znajduje się ikona NMP namalowana przez ewangelistę Łukasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do miejsca narodzin Afrodyty - Petra tou Romiou. Legenda głosi, iż w tym miejscu grecka bogini miłości wyłoniła się z piany. Następnie przejazd do Pafos, gdzie zobaczyć można m.in.: ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, odeon – starożytny teatr, zamek bizantyjski, oraz mozaiki w domu Dionizosa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Famagusty: ruiny murów wzniesionych przez władców weneckich, kościół św. Mikołaja, ruiny kościoła św. Jerzego oraz św. Piotra i Pawła. Wizyta w Salaminie, gdzie przypłynął św. Paweł z Barnabą: kościół św. Barnaby, ruiny Salaminy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 8

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego tygodnia wypoczynku.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 8 noclegów w hotelu ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer