Czechy

Pielgrzymka śladami św. Wacława

Wrocław, Praga, Stara Boleslav, Ołomuniec, Kraków


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Wrocławia, gdzie zobaczymy m.in.: Stary Rynek z ratuszem oraz zabytkową zabudową, Ossolineum i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski z katedrą oraz późnoromańskim kościołem św. Idziego. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która jest genialnym dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka o wym. 15 x 114 m, przedstawiającym najważniejszą, zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany - katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Loreta, zamek, ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, Lucerna, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Czas wolny. Wieczorem udział w spektaklu Fontanna Kriżikova – w rolach głównych woda, światło i dźwięk. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pragi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Stara Boleslav, która jest tradycyjnym miejscem pielgrzymek, związanym z męczeńską śmiercią głównego patrona ziem czeskich, św. Wacława. Nawiedzenie bazyliki św. Wacława wzniesionej na miejscu jego pierwszego grobu, bazyliki Maryi Panny oraz romańskiego kościoła św. Klemensa (wybudowany około XI wieku) zaliczanego do najstarszych romańskich budowli w Czechach. Przejazd do Ołomuńca. Nawiedzenie katedry św. Wacława. Spacer po barokowym centrum Ołomuńca: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz Starego Miasta, pałac Arcybiskupi. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Polski.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, dziedziniec, Królewska Katedra na Wawelu pw. św. Stanisława BM i św. Wacława z kaplicą Zygmuntowską. Zwiedzanie Starego Miasta, gdzie zobaczymy Rynek z Sukiennicami, Barbakan, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer