Grecja

Pielgrzymka do Grecji Śladami Św. Pawła

RAVENNA, RIMINI, ANCONA, PARTA, KANAŁ KORYNCKI, EPIDAUROS MYKENY, NAFPILO, ATENY, KALAMBAKA, METEORY, VERIA, SALONIKI, KAWALIA FILIPPI, SZEGED, KRAKÓW

Program szczegółowy

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, po którym przejazd w okolice Rawenny na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, po którym przejazd do Ancony, zaokrętowanie i wypłynięcie promem w kierunku Grecji.

4 DZIEŃ

Przypłynięcie do Patry, zejście z promu, zwiedzanie kościoła Św. Andrzeja, dojazd do hotelu w miejscowości Lutraki, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd na Półwysep Peloponez. Przejazd przez Kanał Koryncki. Zwiedzanie monumentów starożytnego Koryntu. Następnie przejazd do Epidauros, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków - Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. z doskonałą akustyką. Następnie przejazd do Myken - zwiedzanie ruin jednej z najstarszych cywilizacji świata - cywilizacji mykeńskiej. Zwiedzanie Nafpilo - pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Aten i jego zabytków: Akropol Ateński i najbardziej reprezentatywne miejsce stolicy Grecji. Spacer po Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja w tawernie na Starym Mieście u stóp Akropolu z folklorem greckim. Nocleg.

7 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Kalambaki. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego, znajdujących się w Delfach w górach Parnasu, klasztoru św. Łukasza z zachowanymi bizantyjskimi mozaikami. Dojazd do hotelu w Kalambace - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów, malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Wyjazd do Salonik, po drodze zwiedzanie Veri - gdzie przez długi czas przebywał św. Paweł. Dojazd do Salonik, objazd i zwiedzanie miasta, w tym m.in. kościoła pod wezwaniem św. Pawła, który był jego założycielem, kościół św. Zofii, Plac Arystotelesa, bulwar nadmorski. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Kawali, skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi - zwiedzanie wczesnochrześcijańskiego miasta, miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ

Po śniadaniu, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Szegedu (Węgry).

11 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicę Krakowa.

12 DZIEŃ

Śniadanie. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Planowany przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer