USA/Hawaje

Pielgrzymka - Hawaje śladami świętego ojca Damiana

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Los Angeles (z międzylądowaniami). Transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a następnie 4-godzinne zwiedzanie metropolii, gdzie wiele osób przyjeżdża zrealizować swój amerykański sen m.in.: Hollywood - spacer słynną Aleją Gwiazd, Beverly Hills - spacer jedną z najdroższych ulic świata Rodeo Drive. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Honolulu na Hawajach, gdzie każdy, kto odwiedza to miejsce zostaje przywitany wieńcami pachnących kwiatów lei. Transfer do hotelu w słynnej miejscowości wypoczynkowej Waikiki. Całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w Pearl Harbor – miejscu, w którym japoński nalot na amerykańskie bazy floty i lotnictwa uznawany jest za moment rozpoczęcia wojny na Pacyfiku. Odwiedzimy miejsce upamiętniające zatopienie krążownika “Arizona”. Następnie zwiedzimy centrum Honolulu, gdzie zobaczymy m.in.: katedrę, w której Ojciec Damian otrzymał święcenia kapłańskie, Pałac Królewski Iolani (z zewnątrz), pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencję Gubernatora. Wizyta na Cmentarzu Zasłużonych Pacyfiku w kraterze Punchbowl. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wycieczka dookoła wyspy Oahu. Zobaczymy m.in.: wygasły wulkan Diamond Head, będący symbolem wyspy (wjazd do wnętrza), Zatokę Hanauma – taras widokowy, Gejzer Halona, punkt widokowy Makapuu, wizyta w Dolinie Świątyń z jej największą atrakcją: świątynią Byodo-In. Przejazd w kierunku słynnych plaż surfingu Sunset i Waimea oraz plantacji ananasów. Odpoczynek na plaży Waimanalo i okazja do kąpieli. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wcześnie rano wylot na wyspę Molokai, transfer z lotniska i zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Damianem – opiekunem trędowatych. Przyjazd na półwysep Kalaupapa i zwiedzanie wioski pod tą samą nazwą (zabudowania mieszkalne, fragmenty szpitala). Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Franciszka, wizyta w muzeum, a następnie przejazd do Kalawao z kościołem św. Filomeny i modlitwa przy grobowcu z relikwiami Ojca Damiana. Obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Centrum Kultury Polinezyjskiej. Udział w prezentacji polinezyjskich kultur: Samoa, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy i Tonga. Przyjrzymy się jak żyją poszczególne kultury. Wieczorem weźmiemy udział w hawajskiej uczcie, a następnie będziemy świadkami spektaklu pt. „Horyzonty” opartym na etnicznych formach i wierzeniach polinezyjskich ludów. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7-8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży Waikiki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Honolulu. Wylot do Polski.

DZIEŃ 10

Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem lub busem
  • 8 noclegów w hotelach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 8 śniadań i 6 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer