Polska

Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Łagiewniki, Kraków, Częstochowa

Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie sanktuarium pasyjno-maryjnego przy klasztorze oo. bernardynów, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pobyt w sanktuarium oraz wysłuchanie historii kalwarii. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wadowic – zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz nawiedzenie bazyliki Ofiarowania NMP. Czas wolny na zakup słynnych papieskich kremówek. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której beatyfikacji i kanonizacji dokonał św. Jan Paweł II. Następnie zwiedzanie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską na Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski - dziedziniec, Smok Wawelski, katedra z kaplicą Zygmuntowską. Następnie zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, barbakan, kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Przejście do dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz do Sanktuarium na Skałce. Czas wolny na krakowskiej starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – czas na indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem. Msza Święta. Pożegnalna obiadokolacja w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer