Grecja/Kreta

Pielgrzymka na Kretę

HERAKLION, KNOSSOS, KERA, KRITSA, AGIOS NIKOLAOS, MATALA, FAISTOS, RETHIMNON MARGARITES, MONI ARKADIU

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot na Kretę. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Heraklionu. Zwiedzanie stolicy wyspy: kościół św. Tytusa – patrona wyspy, Muzeum Archeologiczne, kościół św. Katarzyny – wspaniała kolekcja kreteńskich ikon, panorama miasta. Następnie Knossos: zwiedzanie centrum cywilizacji minojskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie klasztoru klasztoru Kardiotissa - stąd pochodzi ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Płaskowyż Lassithi – najżyźniejszy obszar Krety. Następnie przejazd do kościoła Panagia Kera znanego z najwspanialszych na Krecie bizantyjskich fresków. W drodze powrotnej krótka wizyta w Agios Nikolaos – spacer po malowniczym miasteczku, położonym zarówno nad słodkowodnym jeziorem Voulismeni, jak i zatoką Mirabello – obecnie jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości na Krecie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Matala gdzie znajdują się wykute w skale groty używane w I i II wieku jako katakumby, natomiast w XX wieku było to znane miejsce spotkań hippisów z całego świata. W drodze powrotnej wizyta w Faistos i zwiedzanie ruin pałacu minojskiego, z którego rozpościera się wspaniała panorama okolicy. W ruinach pałacu odnaleziono słynny Dysk z Fajstos pokryty ciągiem tajemniczych symboli. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rethimnonu – spacer po urokliwej starówce miasta, które okres największego rozwoju przeżywało w czasach kiedy było pod panowaniem weneckim, a następnie tureckim. Zwiedzanie: Twierdza Wenecka, kościół św. Franciszka, fontanna Rimondi, Loża Wenecka (z zewnątrz). Następnie krótka wizyta we wiosce garncarzy – Margarites, gdzie od wieków produkuje się tradycyjne wyroby z ceramiki, a także zwiedzanie najsłynniejszego klasztoru na Krecie – Moni Arkadiu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i opłaty paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 7 noclegów w hotelu ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer