Litwa

Pielgrzymka do Ostrej Bramy

Wigry, Sejny, Wilno, Troki, Kowno, Święta Lipka


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry i krótkie zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego. Przejazd do Sejn, jednej z najwspanialszych świątyń północnej Polski. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta w Ostrej Bramie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie Wilna. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, krótki spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kowna. Krótkie zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Zamek, Katedra, spacer Aleją Wolności. Następnie przejazd do Świętej Lipki. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego. W miarę możliwości wysłuchanie koncertu organowego. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer