Malta

Pielgrzymka na Maltę - wyspę św. Pawła

Rabat, Mdina, Dingli, Mosta, Valetta, Senglea, Cospicua, Vittoriosa, Sliema, Hagar Qim, Marsaxlokk, Ghar Dalam, Mellieha, Ggantija, Ta Pinu, Dwejra, Victoria, Xlendi


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Rabat. Nawiedzenie kościoła pw. św. Pawła oraz znajdujących się pod nim katakumb, gdzie św. Paweł mieszał w jednej z grot w czasie trzymiesięcznego pobytu na wyspie po rozbiciu się statku, którym płynął na proces do Rzymu. Następnie przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdiny. Spacer po zabytkowym miasteczku, a także możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd na klify w rejonie Dingli - na najwyżej położony punkt na Malcie, skąd można podziwiać przepiękne widoki. Przejazd do Mosta. Nawiedzenie rotundy pw. Wniebowzięcia NMP, której kopuła jest czwartą co do wielkości w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Valetty, gdzie zobaczyć można m.in.: Ogrody Barrakka, katedrę św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie nawiedzenie kościoła św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Udział w multimedialnym pokazie historii Malty – Malta Experience. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do „Trzech Miast”, które tworzą: Senglea, Cospicua i Vittoriosa. Następnie czas wolny w Sliema – jednym z najnowocześniejszych miast na Malcie. Przejazd do Hagar Qim, gdzie zachowały się pozostałości megalitycznych świątyń, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Marsaxlokk - wioski rybackiej, której krajobraz zdominowany jest przez kolorowe łodzie "luzzu". Następnie zwiedzanie jaskini Ghar Dalam, w której odnaleziono m.in. ślady pierwszych osadników z 5 tysiąclecia p.n.e. oraz szczątki wielu zwierząt. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mellieha. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, które przez stulecia było najważniejszym sanktuarium Malty. Następnie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż na Malcie – Golden Bay i Ghajn Tuffieha. Po południu rejs statkiem po Wielkim Porcie - zatoce Morza Śródziemnego na Malcie, będącej jednocześnie międzynarodowym portem morskim*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo, gdzie zobaczyć można m.in.: kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu - jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, Dwejra - miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich, Victoria – stolica wyspy Gozo, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer