Francja

Pielgrzymka Maryjna Francja

KOLONIA, BANNEUX, PARYŻ, LOURDES, LA SALETTE, ARS, STRASSBURG, ALTOETTING, PRAGA

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Niemiec. W przerwie podróży obiad. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym zwiedzanie katedry w Kolonii. Przejazd do Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12 letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Paryża. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffel'a, Katedra Notre Dame, czy Conciergerie. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame, Grób Napoleona. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffel'a. Obiadokolacja w restauracji. Spacer Polami Elizejskimi. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu, po którym przejazd do Wersalu - rezydencji francuskich możnowładców. Następnie przejazd do Luwru, gdzie zobaczymy m. in. słynny obraz Mona Lisa oraz piękny posąg Wenus z Milo. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem wizyta w modernistycznej dzielnicy La Defense. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5

Msza Święta w hotelu. Śniadanie, po którym przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: Droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych oraz w nabożeństwie maryjnym z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lourdes. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Grot w Betharram. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie Bazyliki Św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza, patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Miluzy.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Strassburga - krótkie zwiedzanie miasta. Msza Święta. Przejazd do Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Msza Święta. Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudownym obrazem i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Hradczany i Stare Miasto. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bystrzycy Kłodzkiej.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu przejazd do Wambierzyc. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Msza Święta. Przejazd na miejsce zbiórki. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno wieczornych.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer