Meksyk / Kuba

Pielgrzymka do Meksyku i na Kubę

MEKSYK: MIASTO MEKSYK, TEOTIHUACAN, TULA, QUERETARO, CACAHUAMILPA, TAXCO, ACAPULCO // KUBA: HAWANA, DOLINA VINALES, CIENFUEGOS, TRINIDAD, SANTA CLARA, VARADERO

Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Meksyku. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk, gdzie zobaczymy m.in.: Plac Trzech Kultur. Msza Święta w bazylice Matki Boskiej z Guadelupe. Zwiedzanie piramid Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: muzeum antropologiczne, Zocalo, pałac prezydencki, katedra – Msza Święta. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się słynne „pływające ogrody”. Rejs kolorowymi gondolami po kanałach zbudowanych przez Azteków w rytm muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków – Tuli: Świątynia Tysiąca Kolumn, Atlanci Tolteccy. Przejazd do Queretaro. Spacer po kolonialnym centrum. Obiad i Msza Święta. Powrót do hotelu w mieście Meksyk.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie jaskini - Cacahuamilpa. Przejazd do Taxco. Zwiedzanie miasta. Msza Święta w kościele Santa Prisca. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku na plażach Oceanu Spokojnego. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody nad skałami La Quebrada, których tradycja sięga lat 30 –tych XX wieku i które cieszą się dziś wielką popularnością.Wyżywienie według formuły All Inclusive.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie (w hotelu lub pakiet śniadaniowy na wynos w zależności od godziny przelotu). Przejazd na lotnisko w Meksyku. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do stolicy Kuby - Hawany. Lądowanie na lotnisku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym zwiedzanie miasta – Cmentarz Kolumba, dzielnica Miramar ze swoimi rezydencjami, Plac Rewolucji. przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego Jose Marti. Zwiedzanie starej Hawany: katedra, Hawański Kapitol (El Capitolio) zbudowany na wzór rzymski, Park Centralny, Bodeguita Del Medio, muzeum rumu – degustacja. Msza Święta. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Doliny Vinales. Po drodze wizyta w fabryce tytoniu, który jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych Kuby. Wizyta w Jaskini Indian z najstarszymi na Kubie malowidłami prekolumbijskimi. Obiad. Krótki rejs podziemną rzeką w Cueva Del Indio. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Rejs. Przejazd na farmę krokodyli. Możliwość degustacji mięsa krokodyla (za dodatkową opłatą). Zwiedzanie Cienfuegos - portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Zwiedzanie niezwykle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514 roku, ze względu na swoją niezwykłą architekturę zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w barze Canchanchara – degustacja miejscowego drinka. Przejazd do Santa Clara zwanego miastem „Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum rewolucjonisty. Zwiedzanie Muzeum Ernesto „Che” Guevary. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 13 – 14

Wypoczynek w jednym z najpiękniejszych kurortów na Karaibach – Varadero, położonym na malowniczym półwyspie, około 140 km od stolicy Kuby – Hawany. Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive.

DZIEŃ 15 -16

Przejazd na lotnisko w Hawanie. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe
 • Przelot wewnętrzny Meksyk-Hawana
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie w hotelach *** / ****
 • Wyżywienie według programu
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • Przewodników lokalnych na terenie Meksyku i Kuby
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opłaty wizowe: wizę wjazdową na Kubę oraz wizę wyjazdową z Meksyku na Kubę
 • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer