Polska

Z wizytą na Podlasiu

Kodeń, Pratulin, Grabarka, Białystok, Sokółka, Kruszyniany, Bohoniki, Supraśl, Krynki, Puszcza Białowieska, Hajnówka, Druskienniki, Gietrzwałd


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Białej Podlaskiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd na górę Grabarka zwaną też „Górą Krzyży”. Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Białegostoku, krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem polskich Tatarów. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego. Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego. Zwiedzimy meczety w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Następnie zwiedzanie miasteczka Krynki z oryginalnym rynkiem. Jest to jedyny w Polsce tego typu układ urbanistyczny: XVIII-wieczny plac sześciokątny z dwunastoma odchodzącymi od niego ulicami. Na koniec wizyta w Supraślu i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: prawosławny Monaster oraz historyczne nekropolie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra – największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można obejrzeć żubry, łosie, jelenie, sarny, wilki; Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zapoznamy się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej - spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd na Litwę. Przejazd do miejscowości Druskienniki, najnowocześniejszego i największego uzdrowiska na Litwie. Spacer po malowniczym uzdrowiskowym kurorcie, który chętnie odwiedzał Józef Piłsudski. Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcji w Aqua Parku. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, gdzie objawiła się Matka Boża. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer