Polska

Pielgrzymka - Polska Zachodnia

Kórnik, Międzyrzecki Rej Umocniony, Berlin, Szlak Wina, Park Mużakowski, Żagań, Zielona Góra

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kórnika. Zwiedzanie neogotyckiego zamku będącego dawniej siedzibą rodów Górków i Działyńskich. Następnie przejazd do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Zwiedzanie jednej z największych w Europie fortyfikacji z okresu II wojny światowej: zęby smoka, schrony bojowe, dworzec podziemnej kolejki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Słubic.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do centrum Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec: Berliner Dom, czyli katedra ewangelicka (z zewnątrz), katolicka katedra św. Jadwigi, pozostałości Muru Berlińskiego - wspomnienie tragicznej historii miasta, spacer reprezentacyjną aleją Unter den Linden do Bramy Brandendburskiej - symbolu i najbardziej znanej budowli berlińskiej. Budynek Reichstagu - siedziba parlamentu zjednoczonych Niemiec z charakterystyczną oszkloną kopułą (z zewnątrz). Przejazd na futurystyczny Potsdamer Platz. Następnie wizyta na Alexanderplatz i wjazd na monumentalną Wieżę Telewizyjną, z której rozciąga się panorama stolicy Niemiec. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodniowa wycieczka lubuskim szlakiem wina. Przejazd do wsi Cigacice skąd rozpoczyna się rejs galarem po Odrze i Obrzycy. Wzdłuż trasy podziwiać można winnice, siedliska bobrów i wielu gatunków ptaków. Jest to doskonała okazja do obserwacji przyrody. Przejazd do Winnicy Miłosz we wsi Łaz. W tym magicznym miejscu można poczuć klimat podobny do panujących w toskańskich winnicach. Zwiedzanie winnicy z degustacją miejscowego wina. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie - Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zielonej Góry.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Parku Mużakowskiego, który stanowi największy w Polsce i Niemczech krajobrazowy park stylu angielskiego wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Parku z przewodnikiem po stronie Polskiej jak i Niemieckiej. Następnie przejazd do Żagania. Zwiedzanie pałacu Lobkowitzów, który otoczony jest parkiem krajobrazowym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Zielonej Góry. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Palmiarnia i Winne Wzgórze, konkatedra św. Jadwigi pochodząca z końca XIII w., Stare Miasto z ratuszem oraz kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Wina. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer