Polska

Pielgrzymka śladami bł. Jerzego Popiełuszki

Bydgoszcz, Górsk, Włocławek, Warszawa, Białystok, Suchowola, Okopy, Sokółka, Tykocin

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Bydgoszczy. Nawiedzenie parafii Świętych Polskich Braci Męczenników, gdzie 19 października 1984 roku bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił ostatnią mszę świętą i odmówił różaniec. Następnie przejazd do Górska. Postój pod pomnikiem upamiętniającym porwanie ks. Popiełuszki. Przejazd do Włocławka. Chwila zadumy przy tamie, gdzie 19 października 1984 roku wyłowiono z wody ciało Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez oficerów służby bezpieczeństwa. Następnie zwiedzanie interaktywnego muzeum, które znajduje się w podziemiach wznoszonego od kilku lat Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta: cmentarz na Powązkach, Belweder, Urząd Rady Ministrów, kościół Świętego Krzyża, budynek giełdy, kościół św. Anny, Uniwersytet Warszawski, Plac Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Potockich, Pałac Prymasowski, Pałac Branickich, Bazylika Archikatedralna, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Nawiedzenie Centrum Opatrzności Bożej – zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków - miejsca pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie parafii pw. bł. Bolesławy Lament oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd do Suchowoli. Wizyta w Izbie Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki oraz spacer po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Przejazd do wsi Okopy. Krótki postój pod domem rodzinnym ks. Jerzego. Następnie nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego w Sokółce. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Ubezpieczenie NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer