Włochy/Sycylia

Pielgrzymka na Sycylię i Wyspy Liparyjskie
śladami św. Rozalii oraz św. Agaty

KATANIA, SYRAKUZY, AGRIGENTO, MONTEPELLEGRINO, PALERMO, MONREALE, CEFALU, WYSPY LIPARYJSKIE, ETNA, TAORMINA

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Sycylię. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Katanii - miasta z bazaltu i tufu, nękanego przez lawę i popioły z Etny. Zwiedzanie miasta: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra z kaplicą św. Agaty, barokowa Via Crociferi. Następnie przejazd do Syrakuz. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza Święta. Następnie zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Agrigento, zwiedzanie wspaniałej Valle dei Templi - Doliny Świątyń, największego kompleksu świątyń greckich na wyspie założonego już w 582 r. p.n.e. (świątynia Hery, świątynia Herkulesa). Krótki czas wolny na wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd na Montepellegrino - msza święta w Sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Palermo. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice. Nawienie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki - św. Rozalii z Palermo. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Monreale, nawiedzenie największej bazyliki normandzkiej na Sycylii pokrytej ponad 6 tys. m2 złotych mozaik. Przejazd do Cefalu – miejscowości rybackiej nad którą niepodzielnie góruje XII w. katedra. W absydzie katedry znajdziemy Mozaikę Chrystusa Pantokratora. Przejazd do hotelu, krótkie plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Dla chętnych całodzienny rejs na Wyspy Liparyjskie (Lipari oraz Vulcano – w programie krótkie zwiedzanie wysp oraz kąpiel w naturalnym, siarkowym błocie wulkanicznym). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wjazd na Etnę*, największy czynny wulkan w Europie, możliwość dojazdu jeepami (za dopłatą) aż pod krater na wysokość ok. 3000 m n.p.m. Po południu spacer po Taorminie: Teatr Grecko-Rzymski, Brama Messyńska, Palazzo Corvaia, katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer