Włochy

Pielgrzymka Wiary
Śladami włoskich świętych

ALTOETTING, ASYŻ, CASCIA, LORETO, LANCIANO, MONT S. ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, PIETRELCINA, CAPRI, POMPEJE, MONTE CASSINO, WATYKAN, RZYM, PADWA, WENECJA

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski do Altoetting na nocleg.

DZIEŃ 2

Msza Święta. Śniadanie. Nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii. Przejazd na obiadokolację
i nocleg w okolicę Asyżu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Cascia - nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Loreto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Nawiedzenie domku Świętej Rodziny, spacer po Placu Madonny. Wyjazd do Lanciano - miejsca cudu Eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5

Msza Święta. Śniadanie. Nawiedzenie miejsc związanych
z Ojcem Pio, modlitwa przed grobem świętego. Czas wolny. Przejazd do Mont San Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła. Przejazd na krótką wizytę do Pietrelciny - miejsca urodzin św. Ojca Pio. Obiadokolacja
i nocleg w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do portu w Sorrento, skąd wypłyniemy promem na rajską wyspę Capri. Całodniowy pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy morza Tyrreńskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Pompei. Zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu w I wieku n.e. Przejazd na wzgórze Monte Cassino, na szczycie którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie. Nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przejazd w okolice Rzymu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Kościół św. Stanisława Kostki, Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Udział w uroczystościach związanych z III rocznicą wyboru papieża Benedykta XVI. Dalsze zwiedzanie Rzymu: m.in. Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol. Nawiedzenie Bazylik Patriarchalnych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie, przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza Święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd tramwajem wodnym przez Canal Grande do historycznego centrum Wenecji na Plac św. Marka. Zwiedzanie miasta: Most Westchnień, Bazylika św. Marka - Msza Święta, Pałac Dożów, Most Riatlo, spacer po rzadko odwiedzanych zaułkach Wenecji. Czas wolny. Powrót tramwajem wodnym do autokaru. Nocny przejazd do kraju.

DZIEŃ 12

Przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Na terenie kraju pożegnalna Msza Święta. Obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer