Polska

Wojaże po Wielkopolsce

Poznań, Wolsztyn, Puszczykowo, Wielkopolski Park Narodowy, Kórnik, Pniewy

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Poznania. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzenie Bazyliki Archikatedralnej świętych Apostołów Piotra i Pawła położonej na Ostrowie Tumskim. Jest to najstarsza katedra w Polsce oraz miejsce pochówku pierwszych władców Polski. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie stolicy Wielkopolski: spacer po kameralnej dzielnicy Śródka, Stary Rynek z renesansowym ratuszem słynącym trykającymi się koziołkami i kolorowymi domkami kupieckimi, kościół farny pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, Wzgórze Przemysława, Zamek Cesarski (z zewnątrz). Po południu przechadzka po Parku Cytadela, gdzie do 1945 roku znajdował się główny fort Twierdzy Poznań. Obecnie jest to największy park Poznania. Znajduje się tu m.in. zagadkowa rzeźba Magdaleny Abakanowicz pt. „Nierozpoznani”, którą zainstalowano z okazji 750-lecia powstania miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Poznania.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wolsztyna. Wizyta w zabytkowej parowozowni, której parowozy jako jedyne w Europie do dzisiaj obsługują liniowe przewozy pasażerskie. Wycieczka pociągiem na jednej z tras. Następnie przejazd do Puszczykowa, gdzie zwiedzimy Muzeum Arkadego Fiedlera urządzone w domu, w którym przez wiele lat mieszkał i tworzył ten wybitny podróżnik. Wystawa obejmuje miejsce pracy pisarza oraz liczne eksponaty przywiezione z wypraw po całym świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym udamy się na rejs wycieczkowy rzeką Wartą fragmentem Wielkiej Pętli Wielkopolski, aby podziwiać cuda natury i przepiękne krajobrazy Doliny Warty. Następnie zażyjemy trochę ruchu na świeżym powietrzu podczas przejazdu Mosińską Koleją Drezynową zwaną żartobliwie „siłownią na torach", której trasa wiedzie przez tereny nieskażonej przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego. Po zakończeniu przejazdu czas na zasłużony wypoczynek - biesadowanie, rozmowy i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kórnika, gdzie zwiedzimy imponujący zamek w stylu neogotyku angielskiego. Korzenie zabytku sięgają czasów średniowiecznych, a jego południowa fasada wzorowana jest podobno na indyjskim Tadź Mahal. Spacer po sąsiadującym z Zamkiem Arboretum, które jest najstarszym i najbogatszym tego typu ogrodem w Polsce. Po południu przejazd do Poznania. Czas wolny na wypoczynek nad Jeziorem Maltańskim – możliwość wizyty w jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce lub wypoczynku w Termach Maltańskich* – kompleksie basenów sportowych i termalnych, zjeżdżalni oraz innych atrakcji wodnych. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Pniew. Msza Święta w Sanktuarium św. siostry Urszuli Ledóchowskiej, zwanej „apostołką uśmiechu” – założycielki urszulanek szarych. Pomodlimy się przed sarkofagiem z nienaruszonym ciałem św. Urszuli, a także zobaczymy jej skromną celę oraz przespacerujemy się po przyklasztornym parku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer