Polska

Tajemnicze Bieszczady

Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Sanok, Solina, Komańcza, Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Dolne, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Dukla, Łańcut

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd na obiadokolację i nocleg w do hotelu w okolicy Sanoka.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Krasiczyna. Zwiedzimy zamek wybudowany na przełomie XVI i XVII w. przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina, uznawany za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Na szczególną uwagę zasługują cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność. Następnie przejazd do Przemyśla, który był miastem królewskim I Rzeczypospolitej, zaś jego położenie na siedmiu wzgórzach kończących się tu Karpat sprawia, że nazywany jest polskim Rzymem. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in. Archikatedrę Przemyską. Następnie udamy się do Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Usytuowanie kalwarii na wzgórzach ma duże podobieństwo do krajobrazu Jerozolimy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sanoka. Zwiedzimy Stare Miasto oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Następnie wybierzemy się w rejs po Jeziorze Solińskim, największym sztucznym akwenie w Polsce, podczas którego można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody oraz potężną konstrukcję tamy. Popołudniu nawiedzimy klasztor nazaretanek w Komańczy, który był miejscem internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tutaj 16 maja 1956 Prymas Polski napisał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Czeka nas całodzienna wycieczka po „obwodnicy bieszczadzkiej” z przewodnikiem, podczas której można zobaczyć m.in. Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych oraz wybrać się na pieszą wycieczkę szlakiem górskim po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Po południu przejedziemy Bieszczadzką Kolejką Leśną, która jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do wsi Strachocina. Nawiedzimy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Udamy się do Haczowa. Zobaczymy kościół Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w Bóbrce. Zwiedzimy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, znajdującego się na terenie nadal działającej, pierwszej na świecie kopalni, w której wydobywano ropę naftową. Na koniec przejedziemy do Dukli, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Jana. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Na początek zwiedzimy imponujący zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz malowniczego parku w stylu angielskim. Następnie wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer