Polska

Z modlitwą u Matki Bożej

Siedlec, Częstochowa, Leśniów, Chorzów, Lubliniec, Gidle, Markowice

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyruszymy do miejscowości Siedlec. Tam na Przeprośnej Górce znajduje się dwukondygnacyjne Sanktuarium św. Ojca Pio – polskie San Giovanni Rotondo, w którym znajduje się figurka i relikwie świętego. Sanktuarium otacza pięknie wkomponowana w krajobraz droga krzyżowa. Podczas spaceru podziwiać można panoramę Częstochowy. Przez lata miejsce to było ostatnim przystankiem pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie jednali się z Bogiem i drugim człowiekiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Częstochowy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przyjazd do Częstochowy – duchowej stolicy Polski. Nawiedzenie Sanktuarium na Jasnej Górze. Indywidualna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. Msza Święta. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Skarbca oraz Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, w którym eksponowane są najcenniejsze wota wdzięczności od XVII wieku oraz liczne obrazy i zabytki, które trafiły do sanktuarium na przestrzeni wielu wieków istnienia opactwa. Następnie zwiedzanie Bastionu Św. Rocha – czyli tej części klasztoru, która zdołała wytrzymać słynne oblężenie podczas potopu szwedzkiego w 1655r., a dziś prezentowane w niej są liczne pamiątki z tego wydarzenia. Czas wolny, podczas którego istnieje możliwość wejścia na wieżę klasztorną, skąd rozpościera się imponujący widok nie tylko na całe miasto, ale także jego okolice. Wieczorem zaś każdy będzie miał możliwość uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim. Zakończymy dzień obiadokolacją w miejscu zakwaterowania.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Leśniowa, do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, która nazywana jest Patronką Rodzin. Najprawdopodobniej pod koniec XIV w. trafiła do Leśniowa figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, która po dzień dzisiejszy zdobi ołtarz główny świątyni. Następnym punktem trasy będzie Chorzów. Zwiedzimy tutaj Górnośląski Park Etnograficzny, skansen pełen zabytkowych chałup i innych obiektów drewnianych pochodzących z obszaru Górnego Śląska. Przejazd do centrum Lublińca, gdzie zapoznamy się z biografią Edyty Stein - świętej Kościoła katolickiego, znanej jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Zwiedzanie nowoczesnego muzeum „Pro Memoria Edith Stein”. Powrót na obiadokolację i nocleg do miejsca zakwaterowania.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Gidle. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w którym znajduje się słynąca cudami „drobna figurka potężnej Pani”, której legenda przedstawiona została na obrazach zawieszonych w Bazylice. Klasztor gidelski, jako jedyny z dominikańskich klasztorów przetrwał lata rozbiorów w zaborze rosyjskim. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Kujaw w Markowicach, wybudowanym przez zakon karmelitów, gdzie znajduje się cudowna figurka MB z Dzieciątkiem, która w 1965 roku została koronowana przez księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i nadano jej tytuł „Królowej Miłości i Pokoju”. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer