Polska

Drogami polskiej niepodległości

Radzymin, Sulejówek, Warszawa

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Radzymina, miejsca, w którym rozpoczęła się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej (13-15.08.1920 r.), która określana jest mianem „cudu nad Wisłą”. Uchroniła Polskę przed utratą niepodległości, a Europę uratowała przed bolszewizmem. Wizyta na cmentarzu poległych 1920 r. w Radzyminie. Ten cmentarz to Narodowe Sanktuarium wojny polsko – bolszewickiej. Następnie udamy się do Sulejówka. Zwiedzimy Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego, twórcy Legionów Polskich i naszej niepodległości. Muzeum znajduje się obok historycznego dworku „Milusin” – pierwszego domu Aleksandry i Józefa Piłsudskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego historię wystąpienia zbrojnego przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanego przez Armię Krajową. Spacer po stolicy z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in. Belweder, jeden z najbardziej znanych polskich zabytków, Urząd Rady Ministrów, budynek giełdy, Uniwersytet Warszawski. Nawiedzimy na szlaku królewskim jeden z najstarszych kościołów warszawskich - Kościół św. Anny oraz Kościół Świętego Krzyża. Z zewnątrz podziwiać będziemy Pałac Potockich, Pałac Prymasowski, w którym obecnie mieści się pięciogwiazdkowy hotel oraz Pałac Branickich. Przejdziemy się uliczkami stolicy by nawiedzić Bazylikę Archikatedralną, pomodlić się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nawiedzimy największą polską nekropolię - cmentarz na Powązkach, na którym pochowani zostali m.in. nasi bohaterowie, którzy dobrze zasłużyli się Polsce. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Polski. Wizyta w Muzeum Niepodległości, w którym znajdują się eksponaty dokumentujące historię dążeń niepodległościowych Polaków. Zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, miejsca kaźni polskich patriotów, którzy walczyli o Polskę Niepodległą, przeciwko sowieckim okupantom i ich polskich kolaborantom. W czasie naszej podróży po ścieżkach naszej niepodległości nie może zabraknąć warszawskiego Żoliborza. To tutaj w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko w czasie nocy stanu wojennego odprawiał Msze Święte za Ojczyznę. Jego męczeńska droga, został zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznego reżimu, doprowadziła Polskę ku niepodległości. Modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego. Pożegnalny obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer