Polska

Kotlina Jeleniogórska - u stóp Karkonoszy

Wojanów, Łomnica, Czocha, Lubomierz, Jelenia Góra, Karpacz, Bolków, Krzeszów, Szklarska Poręba, Kowary

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd w okolice Jeleniej Góry. Wycieczka szlakiem doliny pałaców, podczas której będziemy podziwiać wspaniale odrestaurowane rezydencje w Wojanowie oraz Łomnicy pełniące niegdyś rolę siedzib arystokratycznych rodów śląskich. Następnie udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Szklarskiej Poręby lub Karpacza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Pierwszym punktem na naszej trasie będzie zamek Czocha, który był miejscem akcji wielu filmów, np. „Wiedźmina”. Zwiedzimy stylowe wnętrza warowni wraz z Gabinetem Osobliwości. Następnie udamy się do Lubomierza. Tutaj miłośników polskich filmów czeka wizyta w miejscu związanym z kultowym filmem „Sami Swoi” - Muzeum Kargula i Pawlaka, gdzie zostały zgromadzone pamiątki związane z tą produkcją. Zwiedzimy również Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych ukazujące historię przesiedleń ludności na tych terenach po II wojnie światowej. Na koniec dnia zawitamy do Cieplic, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, gdzie czeka nas zasłużony odpoczynek w Parku Zdrojowym, a następnie wrócimy na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejedziemy do centrum Karpacza. Znajduje się tam Świątynia Wang – kościółek, który powstał w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku, a w Karkonosze przewieziony został w 1842 roku. Następnie czeka nas wyprawa z przewodnikiem na położoną 1602 m n.p.m. Śnieżkę – najwyższy szczyt nie tylko Karkonoszy, ale całych Sudetów. Po drodze zobaczymy słynne schroniska górskie: Strzechę Akademicką oraz Samotnię. Chętni będą mieli również możliwość podziwiać górską panoramę podczas wjazdu wyciągiem na Kopę* (1350 m n.p.m.) i dopiero dalszej wędrówki już z tego szczytu na Śnieżkę. Po górskiej wędrówce powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Na początek dnia czeka nas wizyta w Bolkowie. Zobaczymy jedną z najbardziej znanych średniowiecznych warowni na Dolnym Śląsku. Następnie nawiedzimy opactwo w Krzeszowie – główne sanktuarium Maryjne diecezji legnickiej, Europejską Perłę Baroku. Modlitwa przy cudownym obrazie Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem. Przy Sanktuarium możemy również podziwiać Mauzoleum Piastów Śląskich z zachowanymi całopostaciowymi tumbami grobowymi Bolka I i Bolka II. W dalszej części dnia udamy się do górskiej miejscowości - Szklarskiej Poręby, gdzie podczas spacerów będziemy podziwiać dwa malownicze wodospady: Wodospad Szklarki oraz najwyższy wodospad polskich Karkonoszy - Kamieńczyka. Odpoczniemy w tym malowniczym kurorcie podziwiając panoramę gór. Następnie przejedziemy na obiadokolację i nocleg od hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta w Kowarach, gdzie obejrzymy obiekty w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w którym prezentowane są najpiękniejsze zabytki regionu wykonane w skali 1:25. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki

 

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer