Polska

Wyprawa na Pomorze z rejsem na Bornholm

Zamarte, Biały Bór, Kołobrzeg, Bornholm, Dobrzyca, Koszalin

Termin:

3-6.08.2021


Cena dla 40 os.:

1190 zł*


Cena dla 30 os.:

1290 zł*

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd do miejscowości Zamarte, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Za sprawą powracającej figurki Matki Bożej miejsce zaczęło słynąć z cudów. Będąc w Sanktuarium, wysłuchamy jego historii i pomodlimy się przy cudownej figurze. Następnie udamy się do Białego Boru. Zobaczymy tam cerkiew greckokatolicką Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy wzniesioną w latach 1993-97, która jest najmłodszym uznanym zabytkiem w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kołobrzegu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w nadmorskim Kołobrzegu. Najpierw przejedziemy do centrum miasta - największego polskiego miasta uzdrowiskowego. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Nowa Starówka wybudowana na przełomie lat 80 i 90 XX w., zabytkowy budynek ratusza, dzielnica uzdrowiskowa położona w pasie nadmorskim przy molo, głównym miejscu spaceru kuracjuszy. Następnie udamy się do portu z latarnią morską. Czas wolny, który można przeznaczyć na odpoczynek nad polskim morzem, relaks na piaszczystej plaży bądź kąpiel w morskich falach. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Wczesny wyjazd z hotelu. Rejs na duńską wyspę Bornholm zwaną Majorką Północy. Śniadanie na statku. Po przybyciu do Nexo spotkamy się z przewodnikiem miejscowym. Wycieczka objazdowa po wyspie: przejazd wzdłuż wybrzeża z przystankiem w Svaneke, które jest najmniejszym miastem w Danii. Dalej przejedziemy przez malownicze miasteczka aż do postoju przy ruinach zamku Hammershus. Następnie dalsza droga przez kolejne urokliwe miejscowości i krótki postój w Nylars, gdzie znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Powrót do Nexo na chwilę czasu wolnego. Rejs powrotny z obiadokolacją na statku. Powrót do Kołobrzegu i przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd do Dobrzycy, gdzie znajdują się dwa zespoły ogrodowe - Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Speciabilis. Spędzimy niezapomniany czas w ogromnym kompleksie ogrodów pokazowych utrzymanych w różnej stylistyce i tematyce wraz z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową. Następnie przejazd do Koszalina. Wizyta w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej prowadzonym przez Szensztacki Instytut Sióstr Maryi. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer