Polska

Lubelszczyzna - magiczna podróż w czasie

Kazimierz Dolny, Sandomierz, Ujazd, Opatów, Lublin, Kozłówka, Busko-Zdrój, Puławy

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kazimierza Dolnego – miasta o niezwykle bogatej historii. Zwiedzimy to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły podziwiając liczne zabytki architektury zdobiące miejskie ulice, urokliwy rynek, renesansowe kamienice oraz Basztę i średniowieczne ruiny Zamku. Następnie wyruszymy w rejs po Wiśle, podczas którego zobaczymy barwny krajobraz okolic Kazimierza oraz miasto z perspektywy rzeki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sandomierza.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do Sandomierza – królewskiego miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych w Polsce, gdzie mieściła się jedna z głównych siedzib Królestwa Polskiego. Spacerując z przewodnikiem miejscowym poznamy zabytki miasta i jego historię. Zobaczymy starówkę wraz z kościołem św. Jakuba – najstarszym i najcenniejszym zabytkiem miasta, bazylikę katedralną – wzniesioną w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego oraz podziemną trasę turystyczną. Następnie udamy się do Ujazdu i zwiedzimy ruiny zamku Krzyżtopór – pozostałości monumentalnej budowli wzniesionej dla wojewody Krzysztofa Ossolińskiego w latach 1631-1644. Po południu przejedziemy do Opatowa, gdzie nawiedzimy kolegiatę pw. św. Marcina – jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Lublina. Podczas spaceru z przewodnikiem miejscowym zobaczymy m.in.: Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, licznymi kościołami, kamieniczkami i bramami, Zamek Królewski z cenną kaplicą św. Trójcy z XIV w. z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Na przedmieściu miasta zobaczymy skansen prezentujący dawne budownictwo ludowe i przedmioty kultury materialnej regionu. Następnie przejazd do Kozłówki do Muzeum Zamoyskich, które mieści się w zespole pałacowo-parkowym, zbudowanym w stylu późnego baroku. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który przemienił go w swoją główną siedzibę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wypoczynek i całodzienny pobyt w miejscowości Busko-Zdrój. Czas w uzdrowisku będzie można spędzić spacerując i odpoczywając w Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się tężnia solankowa, druga co do wielkości w Polsce oraz dom zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Chętni będą mogli skorzystać z basenów mineralno-termalnych* o leczniczych właściwościach. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Puław. Zwiedzimy pierwotnie barokowy, a obecnie klasycystyczny pałac, główną rezydencję Czartoryskich, gdzie mieści się muzeum przedstawiające historię losów książąt, posiadające liczne eksponaty należące do członków rodziny Czartoryskich. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży zjemy pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer