Polska

Wokół filmowej stolicy Polski

Tomaszowska Okrąglica, Łódź, Uniejów, Rogów, Ostrowąs

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd w okolice Tomaszowa Mazowieckiego. Wycieczka po tzw. Tomaszowskiej Okrąglicy, będącej znakiem regionu, przyciągającej bogactwem przyrody i atrakcjami nawiązującymi do historii obszaru. Zwiedzanie Grot Nagórzyckich - sztucznych wyrobisk, które są pozostałością po kopalni piasku szklarskiego. Podziemna trasa prezentuje ekspozycję ukazującą historię tego miejsca. Wizyta w skansenie rzeki Pilicy, pierwszym w Polsce muzeum poświęconym rzece. Następnie przejście ścieżką turystyczną Sulejowskiego Parku Krajobrazowego do Rezerwatu Niebieskich Źródeł, pięknych źródeł krasowych o wyjątkowych kolorach, których kolor różni się w zależności od warunków atmosferycznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Łodzi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Łodzi, „filmowej stolicy” naszego kraju. Miasto w 2017 roku włączono do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu. Zwiedzimy m.in. Park Ocalałych, słynną ulicę Piotrkowską, Manufakturę czy Muzeum Kinematografii. Z miastem związana jest również postać św. Faustyny Kowalskiej. Zobaczymy miejsca, gdzie święta mieszkała i bywała podczas pobytu w Łodzi. Po południu przejazd do Uniejowa. Pobyt i odpoczynek w kompleksie Termy Uniejów*. Możliwość skorzystania zarówno z basenów rekreacyjnych jak i uzdrowiskowych bądź odprężającego relaksu przy tężni. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rogowa. Spacer po Arboretum SGGW, jednym z najcenniejszych pod względem gatunków drzew i krzewów takich parków w Europie z unikalnym alpinarium roślin skalnych. Następnie przejazd do Ostrowąsu. Nawiedzenie Sanktuarium MB Ostrowąskiej ze słynącym łaskami barokowym obrazem Matki Bożej „Pani Kujaw” oraz unikatową Drogą Różańcową z 20 stacjami z życia i śmierci Jezusa. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer