Polska

Z wizytą na Roztoczu

Nałęczów, Bukowa Góra, Guciów, Chełm, Zamość, Zwierzyniec, Rezerwat Przyrody Szumy nad Tanwią, Tomaszów Lubelski, Radecznica

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Nałęczowa. Odpoczynek w Parku Zdrojowym, który pełni funkcję uzdrowiskową. Różnorodną florę uzupełniają liczne pomniki i rzeźby tworząc urokliwe i ciche miejsce wypoczynku kuracjuszy. Atrakcją Parku jest znajdująca się na jej terenie Palmiarnia – Pijalnia wód mineralnych, gdzie u źródełka można ugasić pragnienie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zamościa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Roztoczańskim Parku Narodowym, w którym znajduje się ścieżka dydaktyczna prowadząca na Bukową Górę (310 m n.p.m.), wzniesienie, z którego rozpościera się panorama Roztocza Środkowego i pobliskich wiosek. Ścisły rezerwat ukazuje naturalne piękno przyrody rozwijające się bez ingerencji człowieka. W drodze powrotnej zajrzymy również do Zagrody Guciów, gdzie mieści się muzeum etnograficzno-przyrodnicze. Miejsce to w przystępny sposób ukazuje dawne życie i tradycje kulinarne regionu. Nasz pobyt w Zagrodzie zakończymy samodzielnym wyrobem masła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Chełma - miasta o ponad tysiącletniej historii, gdzie zobaczyć można m.in. imponującą cerkiew konkatedralną św. Jana Teologa i cmentarz prawosławny na Górce Zamkowej, a także Podziemia Kredowe - czyli unikalny labirynt podziemny będący pozostałością po niegdyś istniejącej tam kopalni kredy. Następnie przejedziemy do Zamościa, miasta nazywanego „Padwą Północy”, arcydzieła renesansowej architektury, które w 1992 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przespacerujemy się malowniczymi uliczkami miasta oraz odpoczniemy na zamojskiej starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta w Zwierzyńcu, dawnej posiadłości Zamoyskich, gdzie znajduje się m.in.: XIX-wieczny browar oraz malowniczo położony barokowy Kościół św. Jana Nepomucena zwany kościołem na wodzie lub na wyspie. Następnie wybierzemy się do Rezerwatu Przyrody Szumy nad Tanwią – który chroni fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew, natomiast główną atrakcją rezerwatu są 24 progi skalne, tworzące piękne wodospady. Przejazd do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych w Polsce drewnianych zabytków - modrzewiowy kościół Zwiastowania NMP zbudowany w XVII wieku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Radecznicy. Krótki pobyt w regionalnej pasiece, gdzie poznamy magiczny świat owadów i będziemy mieli możliwość zakupu miodowych produktów. Nawiedzimy Sanktuarium Św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów. To miejsce, gdzie od 1664 dzieją się cuda za sprawą św. Antoniego z Padwy, który poprzez swoje objawienia pobłogosławił wodę, dzięki której wiele osób dostąpiło uzdrowień. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer