Polska

Pielgrzymka szlakiem kaszubskich sanktuariów

Kościerzyna, Wejherowo, Piaśnica, Swarzewo, Puck, Lębork, Bytów

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kościerzyny, jedynego miejsca w Polsce, gdzie na terenie jednej parafii znajdują się dwa Sanktuaria. Nawiedzenie Sanktuarium MB Kościerskiej Królowej Rodzin, w której wisi obraz Matki Bożej zwanej Madonną Kościerską oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Anielskiej, gdzie stoi kamienna rzeźba – dzieło sztuki z XV wieku, przedstawiająca siedzącą na tronie Maryję, trzymającą na kolanach martwe ciało Chrystusa. Msza Święta. Następnie wizyta w Muzeum Kolejnictwa, posiadającym najbogatszą kolekcję taboru kolejowego w północnej Polsce. Po południu przejazd do Wejherowa zwanego duchową stolicą Kaszub. Nawiedzenie Pasyjno-Maryjnego Sanktuarium, czyli Kościoła Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Duszy i Ciele i św. Anny, połączone ze spacerem ścieżkami Kalwarii Wejherowskiej, której kompleks tworzy 26 zabytkowych kapliczek. Spacer uliczkami po Starym Mieście z przewodnikiem lokalnym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wejherowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium bł. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy. Msza Święta. Przejazd do Piaśnicy, gdzie znajduje się „Kaszubska Golgota” - miejsce pamięci kilkunastu tysięcy osób pomordowanych przez nazistów. Następnie przejazd do Swarzewa i wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. Czas na modlitwę. Po południu przejazd do Pucka – spacer po starówce. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Lęborka – miasta leżącego na szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza Święta. Następnie Przejazd do Bytowa. Wizyta na zamku krzyżackim wzniesionym w XIV wieku, w okresie największej potęgi zakonu. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer