Polska

Pielgrzymka śladami św. Andrzeja Boboli

Warszawa, Strachocina, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Trzcinica, Dukla, Zamek Kamieniec

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie Sanktuarium Narodowego pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie złożone zostało ciało Świętego oraz zwiedzanie muzeum poświęconego Jego życiu i męczeńskiej śmierci, za które został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Niepodległości. Msza Święta przy relikwiach św. Andrzeja. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzeszowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyruszymy do wsi Strachocina, w której w 1591 roku na świat przyszedł św. Andrzej Bobola. Nawiedzimy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, gdzie mieści się również parafia św. Katarzyny. Przy Sanktuarium znajduje się dzwonnica, pomnik z figurą Świętego oraz figurka Chrystusa Króla Wszechświata. Msza Święta. Spacer po parku, gdzie dawniej mieścił się dworek Bobolów zwany „Bobolówką”. Następnie przejazd do Kalwarii Pacławskiej, gdzie na wzgórzu znajduje się kompleks kościelno-klasztorny z domem pielgrzyma. Nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, w którym umieszczony jest cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na malowniczo położonym wzgórzu znajduje się także 35 murowanych i 7 drewnianych kaplic kalwaryjskich. Przejazd do Przemyśla. W czasie spaceru po mieście zobaczymy Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela, wzniesioną w latach 1460-1495, gdzie z biegiem lat zauważyć można przeplatające się style architektoniczne od gotyku po barok. Obecnie w podziemiach znajdują krypty grobowe przemyskich biskupów i osób świeckich. Ołtarz główny katedry oraz boczne ołtarze z wizerunkami świętych zdobione są licznymi rzeźbami i posągami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Trzcinicy. Zwiedzimy skansen „Karpacka Troja”, jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, gdzie odnaleziono pozostałości osady epoki brązu. Następnie zawitamy do Dukli - miejsca urodzenia św. Jana, gdzie na jego cześć powstało Sanktuarium św. Jana, a w 1974 roku umieszczone zostały tam relikwie Świętego, przy których licznie przybywający pielgrzymi ubiegają się o łaski. Przejazd w okolice Krosna do Zamku Kamieniec, zwiedzanie ruin XIV-wiecznego zamku, którego historia była inspiracją do napisania „Zemsty” przez Aleksandra Fredrę. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer