Polska

Pielgrzymka śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej

Głogowiec, Świnice Warckie, Gidle, Częstochowa, Kraków, Płock

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wizyta we wsi Głogowiec, gdzie 25.08.1905 r. przyszła na świat Helena Kowalska. Zobaczymy dom rodzinny św. Faustyny, w którym zgromadzono pamiątki z czasów jej dzieciństwa i młodości. Następnie przejedziemy do Świnic Warckich. Nawiedzenie kościoła św. Kazimierza, gdzie dwa dni po urodzeniu Helena Kowalska była ochrzczona, a kilka lat później przyjęła komunię świętą. Udamy się również do Gidli, do Sanktuarium Matki Bożej, w którym znajduje się „drobna figurka potężnej Pani”, której legenda przedstawiona została na obrazach zawieszonych w Bazylice. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Częstochowy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przyjazd do Częstochowy – duchowej stolicy Polski. Nawiedzenie Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie siostra Faustyna modliła się u stóp Matki Boskiej przed wyjazdem na Litwę. Indywidualna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. Msza Święta. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Skarbca oraz Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, w którym eksponowane są najcenniejsze wota wdzięczności od XVII wieku oraz liczne obrazy i zabytki, które trafiły do sanktuarium na przestrzeni wieków. Następnie zwiedzanie Bastionu Św. Rocha – części klasztoru, która zdołała wytrzymać słynne oblężenie podczas potopu szwedzkiego w 1655 r., a dziś prezentowane w niej są pamiątki z tego wydarzenia. Czas wolny, podczas którego istnieje możliwość wejścia na wieżę klasztorną, skąd rozpościera się imponujący widok na całe miasto i jego okolice. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Krakowa.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Krakowie. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym miasta królów i wielowiekowej stolicy Polski: spacer przez Stare Miasto na Wzgórze Wawelskie, do Zamku Królewskiego, gdzie wejdziemy na dziedziniec i zwiedzimy katedrę, miejsce koronacji i pochówku królów Polski. Zatrzymamy się przy figurze Smoka Wawelskiego. Zobaczymy również barbakan wzniesiony za panowania Jana Olbrachta (z zewnątrz), Rynek Główny z Sukiennicami, Bazylikę Mariacką ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Następnie przejedziemy do Łagiewnik. Nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której Jezus powierzył misję szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia. Zwiedzimy również Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” powstałe jako wotum dziękczynne Polaków za pontyfikat papieża. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Płocka, gdzie od 1930 r. siostra Faustyna przebywała w domu zakonnym. To właśnie tutaj podczas jednego z objawień, Pan Jezus skierował prośbę namalowania obrazu z Jego miłosiernym wizerunkiem. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będzie możliwość wzięcia udziału w prelekcji o św. Faustynie oraz orędziu Miłosierdzia. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer