Polska

Z wizytą w stolicy i jej okolicach

Żelazowa Wola, Paprotnia, Warszawa, Maurzyce

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Żelazowej Woli, gdzie zwiedzimy muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz przylegający do niego park krajobrazowy o powierzchni 7 hektarów położony nad rzeką Utratą, w którym znajdują się pomniki upamiętniające kompozytora. Następnie udamy się do miejscowości Paprotnia. Znajduje się tam miejsce poświęcone Niepokalanej Maryi Pannie – obecnie klasztor franciszkanów Niepokalanów, który stanowił miejsce działalności świętego o. Maksymiliana Marii Kolbego. Na jego terenie jest także Muzeum św. Maksymiliana poświęcone życiu i pracy świętego. Zapoznanie się z historią tego niezwykłego miejsca. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy. Przejazd do Wilanowa i spacer po przypałacowych ogrodach. Następnie nawiedzenie Centrum Opatrzności Bożej – zwiedzimy Panteon Wielkich Polaków, miejsce pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Msza Święta w Świątyni. Przejazd do centrum stolicy. Spacer z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in.: Uniwersytet Warszawski, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, a na szlaku królewskim jeden z najstarszych warszawskich kościołów - kościół św. Anny. Przejdziemy się uliczkami stolicy, by nawiedzić Bazylikę Archikatedralną i pomodlić się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie również chwila czasu wolnego na warszawskiej starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które upamiętnia historię wystąpienia zbrojnego zorganizowanego przez Armię Krajową przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Następnie odpoczynek w Łazienkach Królewskich – letniej rezydencji Króla Stanisława Augusta, z przepięknym zespołem pałacowo-parkowym, który od wiosny do jesieni obfituje w niezwykle kolorowe kwiaty. Spacer parkowymi alejkami, podczas którego zobaczymy m.in. Pałac Na Wodzie, Starą Pomarańczarnię czy słynny pomnik Fryderyka Chopina. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Maurzyc, gdzie spędzimy czas w Łowickim Parku Etnograficznym, skansenie ukazującym ponad 40 zabytków architektury dawnego Księstwa Łowickiego. Muzeum powstało w latach 70. XX w. i zgromadziło dużą kolekcję eksponatów m.in. piec chlebowy, kolekcję maszyn rolniczych czy pojazdy strażackie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer