Polska

Spacerem po zachodnim Wybrzeżu

Świnoujście, Wyspa Wolin, Międzyzdroje, Szczecin

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Świnoujścia - jedynego polskiego miasta położonego na kilkudziesięciu wyspach. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. imponującą panoramę z najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej oraz część Twierdzy Świnoujście - Fort Gerharda, a także najdłuższy w Europie kamienny falochron oraz symbol miasta - słynną Stawę Młyny w kształcie wiatraka. Odpoczniemy w Parku Zdrojowym oraz przejdziemy się transgraniczną nadmorską promenadą. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Świnoujścia.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd na wyspę Wolin. Wizyta w Podziemnym Mieście – sieci podziemnych schronów, gdzie przeniesiemy się w sam środek zimnej wojny. Następnie udamy się na teren Wolińskiego Parku Narodowego. Spacer nad Jezioro Turkusowe oraz na Wzgórze Zielonka szlakiem, który jest jednocześnie fragmentem Camino de Santiago – drogą do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Po południu przejazd do Międzyzdrojów - nazywanych „perłą Bałtyku”. Przejdziemy po promenadzie ze słynną Aleją Gwiazd i piękną szeroką plażą z widokiem na stromy klif. Na zakończenie dnia wizyta na Wzgórzu Gosań, skąd rozpościera się przepiękna panorama Zatoki Pomorskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Szczecina, gdzie spotkamy się z przewodnikiem miejscowym i zwiedzimy miasto: renesansowy Zamek Książąt Pomorskich (z zewnątrz) usytuowany na Wzgórzu zamkowym, Wały Chrobrego – zespół tarasów widokowych leżący nad Odrą, z których widoczna jest panorama miasta, Brama Królewska – jedna z bardziej zdobnych bram miejskich Szczecina, bazylika archikatedralna św. Jakuba – gotycka budowla, drugi najwyższy kościół w Polsce, gdzie znajdują się relikwie świętych. Przejdziemy do Alei Fontann otoczonych licznymi kawiarenki i ławeczki. Po pożegnalnym obiedzie wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer