Portugalia 

Pielgrzymka do Fatimy
Na jubileusz 100-lecia objawień fatimskich
Dzień fatimski w Sanktuarium - 13.07.2017

Coimbra, Porto, Braga, Guimaraes, Fatima, Santarem, Obidos, Lizbona

Terminy:

9 - 16.07.2017


Cena:

3 690 zł


Stali klienci:

3 500 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 13:00 zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo-biletowa i o godz. 15:15 wylot. Godz. 18:30 lądowanie w Lizbonie. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Coimbry.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej. Na miejscowym uniwersytecie Jan Paweł II spotkał się z intelektualistami i otrzymał tytuły doktora honoris causa. Następnie przejazd do Porto. Zwiedzanie nowoczesnej części miasta, jak również starszej, zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Bragi – nawiedzenie Sanktuarium do Sameiro, gdzie papież Jan Paweł II odprawił Mszę dla rodzin podczas pielgrzymki do Portugalii w 1982 roku. Następnie przejazd do Guimaraes – pierwszej stolicy Portugalii. Średniowieczne stare miasto składające się z plątaniny brukowanych uliczek zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Msza Święta. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Dalszy pobyt w Fatimie i czas na indywidualną modlitwę. Msza Święta. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Santarem. Nawiedzenie kościoła Przenajświętszego Cudu. Przejazd do Obidos - spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz.9:30 wylot w drogę powrotną. Godz. 14:25 lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

 


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa-Lizbona-Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 85-95 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 690 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki do dnia 25.09.2016. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer