Grecja

Pielgrzymka do Grecji Śladami Św. Pawła

Saloniki, Weria, Meteory, Korynt, Mykeny, Ateny, Delfy, Termopile, Wypoczynek nad Morzem Egejskim

Termin:

25.05 – 3.06.2017


Cena:

2 990 zł


Stali klienci:

2 840 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godzina 0.00 zbiórka uczestników. Wyjazd o godz. 0.15. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Szegedu.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salonik.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd w okolice Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Koryntu.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wyjazd na Peloponez. Krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd na popołudniowy wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Atenach.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd do Delf: zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce, gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Krótki postój w miejscu słynnej bitwy w wąwozie Termopile. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierę Olimpijską.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9

Wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię i Serbię na obiadokolację i nocleg na teren Węgier.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. Na terenie kraju pożegnalny posiłek. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem,
 • 9 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 100-110 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 880 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (89,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (224,25 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 30.12.2016 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer