Malta

Pielgrzymka na Maltę - śladami św. Pawła

Valetta, Ggantija, Ta Pinu, Dwejra, Victoria, Xlendi, Mellieha, Rabat, Mdina, Dingli, Mosta, Senglea, Cospicua, Vittoriosa, Sliema, Hagar Qim, Marsaxlokk, Ghar Dalam

Termin:

26.09-03.10.2017


Cena:

3 690 zł


Stali Klienci:

3 500 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 16:00 na lotnisku Okęcie w Warszawie. Godz. 18:20 przelot na Maltę. Przylot na Maltę o godz. 21:20. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Valetty, gdzie zobaczyć można m.in.: Ogrody Barrakka, katedrę św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie nawiedzenie kościoła św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Udział w multimedialnym pokazie historii Malty – Malta Experience. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo, gdzie zobaczyć można m.in.: kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu - jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, Dwejra - miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich, Victoria – stolica wyspy Gozo, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mellieha. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, które przez stulecia było najważniejszym sanktuarium Malty. Następnie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż na Malcie – Golden Bay i Ghajn Tuffieha. Po południu rejs statkiem po Wielkim Porcie - zatoce Morza Śródziemnego na Malcie, będącej jednocześnie międzynarodowym portem morskim*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Rabat. Nawiedzenie kościoła pw. św. Pawła oraz znajdujących się pod nim katakumb, gdzie św. Paweł mieszał w jednej z grot w czasie trzymiesięcznego pobytu na wyspie po rozbiciu się statku, którym płynął na proces do Rzymu. Następnie przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdiny. Spacer po zabytkowym miasteczku, a także możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd na klify w rejonie Dingli - na najwyżej położony punkt na Malcie, skąd można podziwiać przepiękne widoki. Przejazd do Mosta. Nawiedzenie rotundy pw. Wniebowzięcia NMP, której kopuła jest czwartą co do wielkości w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do „Trzech Miast”, które tworzą: Senglea, Cospicua i Vittoriosa. Następnie czas wolny w Sliema – jednym z najnowocześniejszych miast na Malcie. Przejazd do Hagar Qim, gdzie zachowały się pozostałości megalitycznych świątyń, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Marsaxlokk - wioski rybackiej, której krajobraz zdominowany jest przez kolorowe łodzie "luzzu". Następnie zwiedzanie jaskini Ghar Dalam, w której odnaleziono m.in. ślady pierwszych osadników z 5 tysiąclecia p.n.e. oraz szczątki wielu zwierząt. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz. 21:50 przelot powrotny. Godz. 00:40 lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie: Warszawa – Malta – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na Malcie;
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 500 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (110,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (276,75 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • *Rejs statkiem może się nie odbyć ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer