Francja, Hiszpania, Portugalia

Sanktuaria Południowej Europy

Kolonia, Banneux, Lisieux, Lourdes, Santiago de Compostela, Braga, Fatima, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Costa Brava (2 dni wypoczynku), La Salette

Termin:

2-16.06.2017


Cena:

3 890 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 4.00 zbiórka uczestników. 4.15. wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd na nocleg w okolice Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Kolonii. Krótka wizyta w centrum miasta z imponującą katedrą gotycką. Następnie przejazd do Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12 letniej Marietcie Beco. Msza Święta. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lisieux.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Lisieux - miejsca urodzenia, pobytu i śmierci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie Bazyliki Św. Teresy i Karmelu - klasztoru, do którego święta wstąpiła w wieku 15 lat. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny na indywidualną modlitwę i kąpiel w wannach z cudowną wodą. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie po którym przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela: zwiedzanie imponującej katedry. Msza Święta. Następnie przejazd do Bragi: nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus do Monte z monumentalnymi, barokowymi schodami. Przejazd do Fatimy. Udział w procesji różańcowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8

Msza Święta w Sanktuarium. Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Saragossy: spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: starą katedrę, bazylikę Nuestra Senora del Pilar, a także siedmiołukowy most Puente de Piedra. Następnie przejazd do Montserrat. Zwiedzanie słynnego klasztoru położonego w centrum górskiego masywu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta śladami Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Vicens, Park Guell. Następnie: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic - najstarsza dzielnica miasta oraz spacer po wiosce olimpijskiej Montjuic. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11 – 12

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 13

Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w Klasztorze w La Salette.

DZIEŃ 14

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd przez terytorium Szwajcarii na obiadokolację i nocleg do hotelu na terenie Niemiec.

DZIEŃ 15

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 14 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 14 śniadań, 13 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 900 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
  W przypadku podpisania umowy do 31.01.2017 – ubezpieczenie podstawowe (3%) od kosztów rezygnacji w cenie pielgrzymki.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer