Pielgrzymka na Podlasie

Polska

Termin: 09.06.2025 - 13.06.2025

Cena: 1 490 zł

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd o godz. 5:00. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia” (z zewnątrz) – oryginalna budowla barokowa powstała w XVI w. i jest otoczona przepięknymi ogrodami, Rynek Kościuszki z ratuszem – niegdyś obiekt handlowy, katedra Wniebowzięcia NMP oraz cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie poznamy historię bł. Księdza Michała Sopoćko, spowiednika i przewodnika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. To właśnie w tej świątyni znajdują się relikwie obojga „Apostołów Miłosierdzia Bożego”. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Sokółki. Nawiedzimy kościół pw. św. Antoniego – miejsce niezwykłego cudu eucharystycznego z 2008 roku. Od tego momentu pielgrzymi tłumnie odwiedzają świątynię, aby modlić się przed Najświętszym Ciałem Chrystusa. Msza Święta. Po południu  wycieczka szlakiem tatarskim, którą rozpoczniemy od miejscowości Bohoniki, gdzie znajduje się świątynia muzułmańska  i zarazem ośrodek kultury tatarskiej w tym regionie. Następnie pojedziemy do Kruszynian, gdzie zwiedzimy najstarszy meczet w Polsce oraz mizar (tatarski cmentarz), który świadczy o wielokulturowej tradycji Podlasia. Dla chętnych możliwość degustacja potraw tatarskich w jednej z lokalnych restauracji (atrakcja płatna indywidualnie). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Białowieży, skąd udamy się do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem żubra. Spacerując po Białowieskim Parku Narodowym zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym można zapoznać się z niezwykłą florą i fauną Parku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd do Supraśla. Zobaczymy tu imponujący Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – pokaźny męski klasztor prawosławny, jeden z niewielu w Polsce oraz zwiedzimy Muzeum Ikon. Następnie przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polskiej Góry Krzyży w Świętej Wodzie, gdzie za sprawą wody z cudownego źródełka wydarzyło się uzdrowienie mężczyzny ze ślepoty, a obecnie ludzie przychodzą się modlić o ustąpienie chorób i epidemii. Msza Święta. Po południu udamy się do Suchowoli. Zawitamy tu do Izby Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele, w którym został ochrzczony przyszły kapelan „Solidarności” oraz przespacerujemy się po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta, gdzie zobaczymy Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Msza Święta. Zwiedzimy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 4 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie NNW do 10 000 zł;
  • Podatki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualne zestawy słuchawkowe oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 220 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 480 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) w cenie 40 zł (wariant podstawowy) lub 5% wartości imprezy z chorobami przewlekłymi (74,50 zł). Oferta ubezpieczenia obowiązuje do 31.03.2025.

UWAGI:

  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 43 osoby.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.