. Na beskidzkim szlaku
Polska
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Przejazd do Pszczyny, malowniczo położonego miasta, uznawanego za zielone płuca Śląska. Miasto słynie z przepięknego pałacu ze wspaniale zachowanym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku, w tym imponującą Salą Lustrzaną. Zwiedzanie pałacu, a także spacer po najwspanialszym przypałacowym parku w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wisły.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Wyjazd do Wisły, gdzie zobaczymy Zamek – Rezydencję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, galerię sportowych trofeów Adama Małysza oraz skocznię imienia „Orła z Wisły”, która istnieje od lat 30. XX w. Dzięki międzynarodowym osiągnieciom Adama Małysza skocznia została zmodernizowana i w dalszym ciągu pozostaje czynną areną zmagań sportowców. Następnie przejazd do Żywca. Wizyta w słynnym browarze i muzeum połączona z degustacją piwa. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Rynek z Ratuszem i Dzwonnicą powstałą w XVIII stuleciu. Miejsce to otaczają wielobarwne kamieniczki, obok których przejdziemy do konkatedry Narodzenia NMP i św. Jana Jerozolimskiego – barokowej świątyni zbudowanej w XV w., w której mieści się wiele cennych dzieł. Z zewnątrz obejrzymy Zamek Stary i tzw. Nowy, które owiane są bogatą historią sięgającą nawet XV w., a otacza je piękny park zabytkowy w stylu angielskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Piesza wycieczka szlakiem na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), gdzie ma swój początek Wisła – Królowa Polskich Rzek. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać przepiękną panoramę pasm górskich. Czas na wypoczynek na łonie natury. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Bielska-Białej zwanej niekiedy „Małym Wiedniem” ze względu na architekturę nieco przypominającą stolicę Austrii. Spacer po starówce z przewodnikiem lokalnym: katedra św. Mikołaja, której dzwonnica przywodzi na myśl Wenecję, Rynek z fontanną Neptuna. Z zewnątrz będziemy podziwiać neorenesansowy ratusz oraz Zamek Książąt Sułkowskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Historyczne. Po południu wjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię (1030 m n.p.m.) – pierwszą powstałą po II wojnie światowej koleją linową w Polsce. Rozpościera się stąd imponująca panorama Beskidu. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Piekar Śląskich – nawiedzenie najważniejszego miejsca kultu maryjnego na Śląsku – Sanktuarium Matki Przenajświętszej zwaną tutaj Piekarską Panią lub „Mater Admirabilis” czyli Matką Przedziwną. Dziś miejsce to jest znane jako Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Podobnie jak wieki temu Ślązacy, tak i dzisiaj liczni pielgrzymi z całej Polski, przychodzą do Maryi ze swoją codziennością. Proszą i dziękują za łaski, a także za dokonane za Jej wstawiennictwem cuda. Msza Święta przy ołtarzu, gdzie mieści się obraz Matki Bożej. Pożegnalny obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.