. Biebrzański Park Narodowy ostoja łosia i świat ptaków
Polska
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Przejedziemy do Białegostoku. Podczas spaceru po mieście będziemy podziwiać główne zabytki, a także nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, którego powstanie zapoczątkował bł. ks. Sopoćko. Poznamy historię błogosławionego, spowiednika i przewodnika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. To właśnie w tej świątyni znajdują się relikwie błogosławionych zwanych „Apostołami Miłosierdzia Bożego”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Dzień spędzimy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wybierzemy się na wędrówkę z przewodnikiem po tym największym polskim parku narodowym, gdzie możemy podziwiać m.in. największe skupisko łosi w Polsce. Znajdujące się tutaj tereny bagienne to także ostoja dla wielu rzadkich gatunków ptaków. Na terenie Parku zwiedzimy również twierdzę Osówiec, która nigdy nie została zdobyta. Na koniec przejedziemy do Wizny – miejsca, gdzie we wrześniu 1939 rozegrała się bitwa nazywana „Polskimi Termopilami”. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Rozpoczniemy od Bielska Podlaskiego. Podczas spokojnego spaceru po mieście z przewodnikiem miejscowym zobaczymy m.in. Górę Zamkową – miejsce pierwotnego grodu bielskiego znajdujące się w parku miejskim, Ratusz – gdzie obecnie mieści się Muzeum Podlaskie, Cerkiew Zaśnięcia NMP wybudowaną w latach 90 XX w. oraz starszą drewnianą Cerkiew konkatedralną Narodzenia NMP. Następnie przejedziemy do Hajnówki. Zwiedzimy Sobór Trójcy Świętej, jedną z największych cerkwi w Polsce. Zawitamy do Parku Miniatur Zabytków Podlasia, gdzie obejrzymy makiety najciekawszych atrakcji regionu. Zobaczymy również Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej, gdzie poznamy historię i kulturę białoruskiej mniejszości narodowej osiedlonej na Podlasiu. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Na początku dnia udamy się do Wasilkowa. Spędzimy czas w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, skansenie z zabytkami drewnianymi i zbiorami etnograficznymi regionu. Następnie przejedziemy na teren Puszczy Knyszyńskiej. Wybierzemy się na pieszą wycieczkę po Silvarium, unikatowym parku leśnym – gdzie podczas wędrówki można zobaczyć m.in. malownicze mostki, rzeźby z drewna, Park Megalitów czy wędrujące skały. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Wyruszymy do miejscowości Paprotnia. Znajduje się tam miejsce poświęcone Niepokalanej Maryi Pannie – obecnie klasztor franciszkanów Niepokalanów, który stanowił miejsce działalności świętego o. Maksymiliana Marii Kolbego. Na jego terenie jest także Muzeum św. Maksymiliana poświęcone życiu i pracy świętego. Zapoznanie się z historią tego niezwykłego miejsca, czas na modlitwę. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną, w czasie której zjemy pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.