. Pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Polska
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Trasę rozpoczniemy od Bydgoszczy. Nawiedzimy parafię pw. Świętych Polskich Braci Męczenników, w której 19 października 1984 roku bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją ostatnią w życiu Mszę Świętą i odmówił wspólnie z wiernymi różaniec. Następnie udamy się do Górska. Zatrzymamy się przy pomniku upamiętniającym porwanie ks. Jerzego Popiełuszki oraz zobaczymy multimedialne muzeum. Dalej wyruszymy do Włocławka. Przejdziemy do miejsca przy tamie nad Wisłą, gdzie wyłowiono z wody ciało Księdza Jerzego, zamordowanego przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa. Zwiedzimy również interaktywne muzeum, które znajduje się w podziemiach wznoszonego od kilku lat Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Warszawy.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Dzień spędzimy w Warszawie. Nawiedzimy kościół pw. św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum jego pamięci. Następnie spotkamy się z przewodnikiem miejscowym i zwiedzimy miasto: cmentarz na Powązkach, Belweder, Urząd Rady Ministrów, budynek giełdy, kościół Świętego Krzyża, Uniwersytet Warszawski, kościół św. Anny, Plac Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Potockich, Pałac Prymasowski, Pałac Branickich, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Bazylika Archikatedralna. Będzie również czas na kawę i odpoczynek na Starym Mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Na początek udamy się do Białegostoku. Poznamy najważniejsze zabytki stolicy Podlasia z przewodnikiem miejscowym: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, Rynek Kościuszki z ratuszem oraz katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, którego powstanie zapoczątkował bł. ks. Sopoćko. Następnie przejedziemy do Suchowoli. Zawitamy do Izby Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki oraz przespacerujemy się po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Kolejnym punktem będzie wieś Okopy. Zatrzymamy się tam pod domem rodzinnym ks. Jerzego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyruszymy do Tykocina zwanego perłą baroku. Przejdziemy się po starówce miasta, gdzie zobaczymy Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzimy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjedziemy w drogę powrotną w czasie której zjemy pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.