. Pielgrzymka śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego
Polska
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Przejazd do Rywałdu Królewskiego, miejsca pierwszego internowania Prymasa Tysiąclecia. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej, gdzie znajduje się cela więzienna Prymasa Tysiąclecia z Drogą Krzyżową, które Kardynał wypisał ołówkiem na ścianach celi oraz urządzona staraniem o. Gabriela Bartoszewskiego – współpracownika Prymasa sala pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd do Gietrzwałdu, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne zwane Polskim Lourdes ze względu na jedyne na ziemiach polskich objawienia Matki Bożej. Następnie w Stoczku Klasztornym odwiedzimy Sanktuarium Matki Pokoju, gdzie udostępnione do zwiedzania zostały pomieszczenia, w których przetrzymywany był Kardynał Wyszyński. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lidzbarka.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Wyjazd do Świętej Lipki. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej nie bez powodu nazywanego „Perłą Baroku”, obecnie leżące także na Camino de Santiago – Szlaku do Santiago de Compostela. Msza Święta. W miarę możliwości zobaczymy prezentację słynnych organów i przejdziemy spacerem do cudownego źródełka. Następnie przejazd do miejscowości Zuzela – miejsca narodzin Prymasa. Wizyta w Muzeum Lat Dziecięcych Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie niegdyś znajdowała się szkoła do której uczęszczał. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Warszawy.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Wyjazd do Warszawy. Przejazd do kościoła pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. To tutaj bł. Ks. Jerzy Popiełuszko w czasie nocy stanu wojennego odprawiał Msze Święte za Ojczyznę. Jego męczeńska droga doprowadziła Polskę do niepodległości. Modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego. Następnie udamy się do centrum stolicy. Wizyta w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – miejscu pochówku Prymasa. Czas wolny na warszawskiej Starówce. Pożegnalny obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.